Podgórze Duchackie Dzielnica XI Miasta Krakowa 

DZIELNICA XI PODGÓRZE DUCHACKIE

KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA

Herb Krakowa

Aktualności - wybierz rok

23 050 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej !

(06.12.2021)

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT sp. z o.o. zaprasza do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ”Złap za STER!” Jeśli chcesz otrzymać dotację na własny biznes zgłoś się do NAS! Zostań uczestnikiem naszego projektu!


Info: InBIT sp. z o.o.Otwarty nabór na Członków
Rady Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa

(6.12.2021)

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza otwarty nabór na Członków Rady Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. Nabór trwa do 10 grudnia 2021 roku. Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa, będącymi Wnioskodawcami zwycięskich projektów edycji I – VIII w ramach budżetu obywatelskiego chcący jednocześnie rozpocząć pracę w Radzie, mogą przesłać wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa o powołanie do Rady.


Info: Prezydent Miasta KrakowaORANGE THE WORLD
razem przeciwko przemocy wobec kobiet

(6.12.2021)

Kraków już po raz trzeci dołączy do europejskiej kampanii społecznej „ORANGE THE WORLD” - razem przeciwko przemocy wobec kobiet. 25 listopada i 10 grudnia w dniach rozpoczęcia i zakończenia kampanii - na pomarańczowo podświetlone zostaną krakowskie obiekty: Kładka o. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka oraz Tauron Arena Kraków.


Info: Soroptimist InternationalBezpieczny Senior

(19.11.2021)

Bezpłatne zaproszenie dla seniorów: jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniami kredytów i zakupów na kredyt (na przykład telefonów komórkowych)


Info: Łukasz Wantuch, radny miasta KrakowaOgłoszenie

(19.11.2021)

Konsultacje społeczne dotyczące Programu Promocji Zatrudnienia i Aktywizacji Zawodowej na lata 2021-2025 /z perspektywą do 2030 roku/ w Gminie Miejskiej Kraków


Info: Prezydent Miasta KrakowaNorwid Festiwal 2021

(17.11.2021)

Decyzją Sejmu i Senatu RP 2021 rok został ogłoszony Rokiem Norwida z racji 200. rocznicy urodzin poety. Z tej okazji Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie uczci pamięć swojego patrona podczas Norwid Festiwal 2021, organizowanego w dniach 26-28 listopada 2021 r. pod hasłem „Dopokąd idę!...”


Info: Ośrodek Kultury im. C. K. NorwidaOgłoszenie konsultacyjne

(17.11.2021)

Konsultacje społeczne dotyczące budowy wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej.


Info: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMKUroczystości z okazji
103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

(04.11.2021)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, Młodzieżowy Dom Kultury im K.I. Gałczyńskiego, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej zapraszają na Uroczystości z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości


Info: Rada Dzielnicy XINiepodległość zaczęła się w Podgórzu
Konkurs Wiedzy Historycznej

(04.11.2021)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 Dzielnicy XI i XII do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy Historycznej „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu”. Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym: Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie i Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.


Info: Młodzieżowy Dom Kultury im.K.I.GałczyńskiegoAsystent dla seniorów 85+
i osób z niepełnosprawnościami 70+

(04.11.2021)

Projekt jest adresowany do osób w wieku 85+ oraz do osób wieku 70 + z niepełnosprawnościami, zamieszkałych w mieście Krakowie. W ramach zadania zapewniona będzie usługa asystenta dla co najmniej 120 osób w wieku 85+ oraz dla osób wieku 70 + z niepełnosprawnościami, zamieszkałych w mieście Krakowie.


Info: Internationaler Bund PolskaOd 1 do 10 października trwa głosowanie
na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego.

(30.09.2021)

W tym roku mieszkańcy Dzielnicy XI mogą wybierać spośród 99 projektów miejskich i 30 projektów dzielnicowych. Aby oddać ważny głos należy wybrać trzy projekty o charakterze ogólnomiejskim oraz trzy projekty o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania).


Info: budzet.krakow.plWielka Lekcja Ekologii

(24.09.2021)

Jakie znaczenie dla klimatu mają nasze codzienne wybory? Jaką dietę i styl życia warto wybrać, aby przeciwdziałać zmianom klimatu? Co to jest ślad węglowy i jak obliczyć swój własny? Jakie korzyści dla mieszkańców daje zastosowanie instalacji OZE (odnawialne źródła energii) w budownictwie mieszkaniowym? Czy ogród deszczowy może zrobić każdy? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Weź udział w 4. Wielkiej Lekcji Ekologii! Wstęp wolny!


Info: Krakow.plNarodowy Spis Powszechny 2021 - wrześniowa akcja spisowa.

(23.09.2021)

Do końca spisu zostało już tylko kilka dni! Dzień 30 września będzie ostatnim dniem spisowym, dlatego w ostatnich dniach września uruchomione zostaną mobilne punkty spisowe obsługiwane przez rachmistrzów spisowych. Wszystkich, którzy nie dokonali jeszcze obowiązku spisowego zapraszam do zapoznania się z informacją.


Info: Rada Dzielnicy XISpacer poznawczy dla mieszkańców Woli Duchackiej

(21.09.2021)

„Co tam tak naprawdę jest?” – spacer śladami historii dworu Bemów na Woli Duchackiej. Muzeum Podgórza zaprasza mieszkańców Woli Duchackiej na wyjątkowy spacer poznawczy śladami dworskiej historii dzielnicy.


Czytaj więcej >>>

Info: Muzeum PodgórzaDyżur rachmistrza spisowego w siedzibie Rady Dzielnicy

(16.09.2021)

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającym do dnia 30 września 2021 roku Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, w dniu 21 września 2021 r. w godz. 11.00 – 15.00 w siedzibie Rady Dzielnicy XI przy ul. Wysłouchów 34 dyżurował będzie rachmistrz spisowy, który pomoże w wypełnieniu ankiety spisowej w NSP.


Info: Rada Dzielnicy XIVI Mistrzostwa Krakowa Seniorów 65+
o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

(9.09.2021)

VI Mistrzostwa Krakowa Seniorów 65+ , 70+ , 75+ 80+ zostaną rozegrane w dniach : 29-30 września 2021r. na obiektach KS „ Bronowianka” w Krakowie, ul. Zarzecze 124A. Celem wydarzenia jest m.in. propagowanie zdrowego wypoczynku poprzez aktywność ruchową seniorów, popularyzacja różnych dyscyplin sportowych wśród seniorów


Czytaj więcej >>>

Info: Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
KS BronowiankaKonsultacje - materiały skorygowane

(9.09.2021)

W związku z prowadzonymi konsultacjami dotyczącymi koncepcji rozbudowy skrzyżowania ulic Łużyckiej i Cechowej oraz skrzyżowania ulic Łużyckiej, Bochenka i Kijanki przedstawiamy materiały projektowe po wprowadzonych korektach.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI82.rocznica wybuchu II Wojny Światowej

(06.09.2021)

Rada Dzielnicy XI serdecznie dziękuje organizatorom i uczestnikom obchodów 82.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Szczególnie dziękujemy młodzież szkół za świadectwo pamięci o historii Ojczyzny. Dziękujemy, że byliśmy razem w tym ważnym dniu


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIKomunikat dotyczący oszustw na tzw. legendę

(03.09.2021)

W związku z tym, że na terenie całej Polski oraz miasta Krakowa dochodzi do wielu oszustw i prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. legendę – „na wnuczka”, „członka rodziny”, „policjanta”, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, krakowska Policja ostrzega i apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z obcymi osobami.


Czytaj więcej >>>

Info: Komisariat Policji VI w KrakowieWykaz miejsc objętych szczególnym nadzorem dzielnicowych

(03.09.2021)

Komisariat Policji VI w Krakowie przekazał Radzie Dzielnicy XI wykaz miejsc zagrożonych, które w okresie do 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku objęte będą szczególnym nadzorem dzielnicowych. Policja prosi o przekazywanie informacji o zagrożeniach w miejscach objętych działaniami.


Czytaj więcej >>>

Info: Komisariat Policji VI w KrakowieSpacer poznawczy dla mieszkańców
Piaskach Wielkich i Piaskach Nowych

(28.08.2021)

„Po co nam przeszłość dla przyszłości?" – spacer śladami historii dworu w Piaskach Wielkich. Muzeum Podgórza zaprasza mieszkańców Piasków Wielkich i Piasków Nowych na wyjątkowy spacer śladami dworskiej historii dzielnicy.


Czytaj więcej >>>

Info: Muzeum PodgórzaWakacyjna akcja spisowa

(26.08.2021)

Na placach targowych, ale także w galeriach handlowych, miejscach wypoczynku oraz bibliotekach, rachmistrzowie pomagają krakowianom spisać się w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.


Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta Krakowa82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

(27.08.2021)

Rada Dzielnicy XI - Podgórze Duchackie, Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej zapraszają na uroczystości 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, króre odbędą się 1 września.
Godz. 18:00 - Msza Święta w intencji mieszkańców Podgórza Duchackiego poległych w czasie II Wojny Światowej, w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego ul. Szkolna 4
Godz. 19:00 - Uroczystości przy Kamieniu Pamięci ul. Malborska/Zabawa


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIKompetencje tworzą przyszłość

(27.08.2021)

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowym projekcie „Kompetencje tworzą przyszłość” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.


Czytaj więcej >>>

Info: Fundacja PROAKTYWNIKonsultacje

(5.08.2021)

W związku z przedłożeniem Radzie Dzielnicy XI do zaopiniowania koncepcji rozbudowy skrzyżowania ulic Łużyckiej i Cechowej oraz skrzyżowania ulic Łużyckiej, Bochenka i Kijanki zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z załączonymi materiałami oraz przesyłania ewentualnych uwag do dnia 31.08.2021 r.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIPrzedłużony nabór na zajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie

(5.08.2021)

Rada Dzielnicy XI przedłuża nabór na zajęcia integracyjno- rehabilitacyjne na basenie dla dorosłych osób niepełnosprawnych do dnia 15.08.2021 r.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIZgłoś miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi w Krakowie!

(5.08.2021)

Ruszyła III edycja plebiscytu pn. "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi". Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia 2021 r. Serdecznie zachęcamy Państwa do wskazania w Krakowie miejsc, w których rodziny z dziećmi są nie tylko mile widziane, a wręcz oczekiwane. Celem plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” jest prezentacja, promocja oraz zwiększanie na terenie naszego Miasta liczby miejsc oferujących udogodnienia w zakresie przystosowania architektonicznego, atrakcyjnej oferty i przyjaznych, komfortowych warunków pobytu rodziców z dziećmi w różnym wieku. Zależy nam, by dzięki takim miejscom rodziny z dziećmi miały możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Krakowa.


Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta KrakowaPlan Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej
I etap konsultacji

(5.08.2021)

Miasto Kraków wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska, przystąpiło do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropoli Krakowskiej.
Zwracamy się do Państwa, jako mieszkańców Metropolii Krakowskiej o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, której głównym celem jest zbadanie Państwa odczuć i opinii co do istniejącego systemu transportowego oraz możliwych kierunków jego rozwoju.


Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta KrakowaWakacyjna akcja spisowa

(5.08.2021)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa, organizujemy wakacyjną akcję spisową.


Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta KrakowaZajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie

(11.07.2021)

Rada Dzielnicy XI ogłasza nabór na zajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Wnioski (według wzoru) należy składać od 5 do 30 lipca br. w siedzibie Rady Dzielnicy XI przy ul. Wysłouchów 34.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIBezpłatne bilety w ramach akcji Lato z KKR

(11.07.2021)

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną do skorzystania, w wakacje, tj., od dnia 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r., z atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejską Kraków i Partnerów Programu KKR 3+.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaNabór uczestników do udziału w turnusach opieki wytchnieniowej

(11.07.2021)

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nabór pełnoletnich uczestników legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi do skorzystania z usługi całodobowej, 14-dniowej opieki wytchnieniowej, w terminie od 01.07.2021- 12.12.2021 w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021. Skorzystanie z opieki wytchnieniowej jest dla uczestników bezpłatne. Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaRekomendacje Krakowskiego Panelu Klimatycznego

(11.07.2021)

Z wielką przyjemnością informujemy, że zakończył się pierwszy Krakowski Panel Klimatyczny, mający strategiczne znaczenie dla przyszłości Krakowa. W trakcie sześciu spotkań panelowych reprezentacyjna grupa mieszkańców poszukiwała odpowiedzi na pytanie: Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej? W efekcie prac Panelu zostało opracowanych ponad 100 rekomendacji, z których ostatecznie 35 zostało poddanych pod głosowanie. 32 rekomendacje uzyskały ponad 80% poparcie, dlatego zgodnie z Regulaminem Panelu są one wiążące dla Prezydenta Miasta Krakowa.


Czytaj więcej >>>

Info: Zespół projektu Zeroemisyjny KrakówKonkurs Fotograficzny "Trzydziestolecie Rad Dzielnic Miasta Krakowa"

(11.07.2021)

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do osób amatorsko zajmujących się fotografią. Konkurs został zorganizowany z okazji 30. rocznicy ustanowienia nowego podziału terytorialnego Krakowa dokonanego przez Radę Miasta Krakowa 27 marca 1991 r. Fotografie należy nadsyłać w terminie do 15 listopada 2021 r.


Czytaj więcej >>>

Info: Młodzieżowy Dom KulturyNabór dodatkowy na rachmistrzów spisowych

(07.07.2021)

Prezydent Miasta Krakowa – Gminny Komisarz Spisowy w Krakowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań.


Czytaj więcej >>>

Info: Gminny Komisarz Spisowy w KrakowieNarodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – pomóżmy spisać się Seniorom

(29.06.2021)

Od 1 kwietnia do 30 września br., zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 (Dz. U. z 2019 poz. 1775, z późn. zm.), na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Uprzejmie prosimy o przekazywanie tej informacji osobom starszym z Państwa rodzin, grona znajomych i sąsiadów, a także o pomoc w spisaniu się bliskim osobom, dla których samodzielne wywiązanie się z tego obowiązku może być trudnością.


Czytaj więcej >>>

Info: GUSKonsultacje społeczne projektu koncepcyjnego pn.: „Budowa wiaduktu w ciągu ul. Fredry nad linią kolejową nr 94”

(29.06.2021)

Prezydent Miasta Krakowa, zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu koncepcyjnego pn.: „Budowa wiaduktu w ciągu ul. Fredry nad linią kolejową nr 94” Opracowanie projektu koncepcyjnego dla ww. zadania będzie umożliwiać podjęcie w przyszłości działań, których efektem będzie realizacja przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego. Przedstawione rozwiązania sytuacyjne zapewniają geometrię dostosowaną do ruchu pojazdów komunikacji miejskiej oraz utrzymania połączenia pieszego i rowerowego.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMKKonsultacje społeczne w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego pn. „Łąki na Klinach”

(29.06.2021)

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców Krakowa oraz zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach”


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMKKonsultacje społeczne dotyczące Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024” – I etap

(8.06.2021)

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców Krakowa, instytucje oraz organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz inne zainteresowane podmioty do wzięcia udziału w I etapie konsultacji społecznych dotyczących kolejnej edycji Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2022-2024”, w ramach których można zgłaszać wnioski i propozycje działań w obszarze zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, do realizacji w perspektywie trzyletniej, tj. od 2022 do 2024 roku.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMKGłosuj i pomóż wygrać Podwórko Nivea

(8.06.2021)

Szkoła Podstawowa nr 55 przy ul. Dobczyckiej 20 bierze udział w konkursie ogłoszonym przez firmę Nivea, w którym do wygarnia jest „Podwórko Nivea” o wartości 250 tys. zł. Aby wygrać potrzebna jest jak największa liczba głosów internautów. Każdy może oddać codziennie jeden głos. Aby to uczynić należy zalogować się na stronie www.podworko.nivea.pl Głosowanie trwa do 15 lipca.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIZgłoś swój udział w webinarze!

(2.06.2021)

Pracujesz, mieszkasz w Krakowie i chcesz otrzymać dofinansowanie do szkoleń informatycznych, językowych, zawodowych oraz kursów prawa jazdy? Zapraszamy na WEBINAR 09.06.2021, o godz.18:00. Transmisja na kanale youtube.com/wupkrakow


Czytaj więcej >>>

Info: Wojewódzki Urząd PracySzukasz pracy? Nie masz doświadczenia? Weź udział w projekcie „Proaktywni z POWER-em!”

(24.05.2021)

W Krakowie ruszył nabór do IV edycji projektu „Proaktywni z POWER-em!”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia. Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROKATYWNI rozpoczęła rekrutację uczestników spośród mieszkańców Krakowa oraz powiatu krakowskiego, wielickiego, proszowickiego, olkuskiego, miechowskiego, myślenickiego. Spotkania rekrutacyjne będą się odbywać w Krakowie.


Czytaj więcej >>>

Info: Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROKATYWNIZapraszamy na IX edycję Święta Rodziny Krakowskiej!

(20.05.2021)

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny wraz z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia serdecznie zaprasza na organizowaną w dniach 21-23 maja 2021 r. IX edycję Święta Rodziny Krakowskiej.


Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta KrakowaWyjazd dla osób niepełnosprawnych

(18.05.2021)

Rada Dzielnicy XI ogłasza nabór na wyjazd dla osób niepełnosprawnych z programem usprawniającym i integracją – dla dorosłych w terminie od 8 do 22 sierpnia 2021 r. do Muszyny. Nie dotyczy osób na wózkach inwalidzkich.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIDyżury konsultacyjne jednostek weryfikujących

(09.05.2021)

Poniżej prezentujemy harmonogram tematycznych dyżurów poszczególnych jednostek weryfikujących projekty zgłaszane do budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Dyżurujący eksperci będą dostępni w wybrane dni do godziny 18:00.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaKompetencje tworzą przyszłość

(20.04.2021)

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowym projekcie „Kompetencje tworzą przyszłość” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.


Czytaj więcej >>>

Info: Fundacja PROAKTYWNIKonsultacje społeczne dotyczące Dworu Badenich i Parku Wadów w Krakowie.

(16.04.2021)

Celem konsultacji jest wysłuchanie głosu krakowian oraz pozyskanie pomysłów w zakresie oczekiwanych społecznie aktywności na terenie Dworku Badenich, jak również w zakresie zagospodarowania przestrzeni w bezpośrednim jego otoczeniu, tj. Parku Wadów.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaGotuj po hiszpańsku II

(16.04.2021)

Fundacja PROAKTYWNI prowadzi rekrutację do XI edycji „Gotuj po hiszpańsku II”, projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni śródziemnomorskiej w Hiszpanii.


Czytaj więcej >>>

Info: Fundacja PROAKTYWNIMasz pomysł na Kraków? Złóż projekt w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego

(13.04.2021)

Wiosna to czas na zmiany, czyli czas na budżet obywatelski! 12 kwietnia rozpoczęło się składanie projektów w ramach tegorocznej, VIII edycji. Zakończenie przyjmowania wniosków nastąpi 14 maja. W tym czasie każdy mieszkaniec Krakowa może przedstawić propozycje zmian w mieście. Tak, jak w poprzednich latach, projekty będzie można składać tylko przez internet, za pomocą specjalnej platformy budzet.krakow.pl.


Czytaj więcej >>>

Info: Budżet Obywatelski Miasta KrakowaKonsultacje społeczne dotyczące opracowania wielowariantowej koncepcji zagospodarowania Placu Nowego w Krakowie

(13.04.2021)

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania wielowariantowej koncepcji zagospodarowania Placu Nowego w Krakowie w zakresie przebudowy chodników, nawierzchni placu, infrastruktury technicznej i elementów małej architektury.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaProgram Ochrony Środowiska dla Miasta Krakowa na lata 2020-2030

(13.04.2021)

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców Krakowa do zapoznania się i złożenia uwag do projektu Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Krakowa na lata 2020-2030 (wraz ze sporządzoną dla niego prognozą oddziaływania na środowisko).


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaWybierasz miejsce na nocleg? Sprawdź je w aplikacji

(13.04.2021)

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce udostępnia nowoczesne narzędzie służące do prowadzenia ewidencji miejsc noclegowych w obiektach niekategoryzowanych – czyli takich jak hostele, apartamenty czy pokoje gościnne. Aplikacja „Krakowskie obiekty noclegowe” (eKON) jest dostępna w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, pod adresem ekon.um.krakow.pl. Każdy może teraz sprawdzić, czy obiekt, w którym zamierza się zatrzymać, figuruje w miejskiej ewidencji, a więc czy działa on legalnie.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Komunikacji Społecznej KrakówWykaz miejsc objętych szczególnym nadzorem dzielnicowych

(30.03.2021)

Komisariat Policji VI w Krakowie przekazał Radzie Dzielnicy XI wykaz miejsc zagrożonych, które w okresie od 1 lutego do 31 sierpnia 2021 roku objęte będą szczególnym nadzorem dzielnicowych. Policja prosi o przekazywanie informacji o zagrożeniach w miejscach objętych działaniami.


Czytaj więcej >>>

Info: Komisariat Policji VI w KrakowieOgrody społeczne i Ogrody społeczne parcelowe – konsultacje projektu regulaminu dotyczącego ich zakładania.

(30.03.2021)

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców Krakowa oraz zainteresowane organizacje pozarządowymi i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Regulaminu zakładania Ogrodów Społecznych i Ogrodów Społecznych Parcelowych w Krakowie.


Czytaj więcej >>>

Info: Zarząd Zieleni Miejskiej w KrakowieTwój PIT robi różnicę – sprawdź, dlaczego warto rozliczać go w Krakowie!

(25.03.2021)

Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do budżetu państwa – znaczna jego część przekazywana jest gminie, w której został rozliczony. W Krakowie każdy podatnik wnosi do budżetu miasta średnio 2750 zł. Ktoś mógłby pomyśleć, że to niewiele, ale nic bardziej mylnego. Hasło tegorocznej miejskiej kampanii zachęcającej krakowian do rozliczania się w miejscu zamieszkania – „Nasze podatki składają się w całość” – przypomina, że każdy podatnik ma realny wpływ na rozwój miasta, a także jego odbudowę po pandemii.


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Miasta KrakowaKOMUNIKAT: Wysyłka zaproszeń do Krakowskiego Panelu Klimatycznego – pierwszego panelu obywatelskiego w Krakowie.

(19.03.2021)

Już wkrótce, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa rozpocznie się Krakowski Panel Klimatyczny – pierwszy panel obywatelski w Krakowie. Właśnie ruszyła wysyłka zaproszeń do 20 000 losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa. Rejestracja Panelistów i Panelistek potrwa do 26 marca 2021 r.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Komunikacji Społecznej Miasta KrakówDarmowe bilety dla seniorów do kina Paradox.

(13.03.2021)

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, seniorzy mieszkający w Dzielnicy XI Podgórze Duchackie mogą bezpłatnie odbierać bilety do kina Paradox. Jeden senior może otrzymać jeden karnet, ważny do końca 2021 r., na dowolny film z repertuaru kina "Paradox" (www.kinoparadox.pl).


Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XIPółkolonie letnie 2021!

(13.03.2021)

1 marca ruszyły zapisy na półkolonie letnie organizowane przez Centrum Młodzieży w Krakowie. W programie między innymi projekcje filmowe i warsztaty tematyczne. Placówka zapewnia również obiad i deser. Na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.


Czytaj więcej >>>

Info: Centrum Młodzieży im. dr. H. JordanaBank Pomysłów

(13.03.2021)

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Nie wiesz czy poradzisz sobie z pisaniem projektu do budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej? Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób jak Ty stworzyliśmy BANK POMYSŁÓW, z którego możesz skorzystać już teraz.


Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Polityki Społecznej i ZdrowiaZajęcia na basenie dla seniorów

(13.03.2021)

Od 7 marca uruchamiamy bezpłatne pływanie dla seniorów zamieszkałych na terenie dzielnicy XI. Wejścia na pływalnie od 9.00 do 22.00 - zgodnie z harmonogramem wejść na basen


Czytaj więcej >>>

Info: KSOS "KURDWANÓW NOWY"Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

(13.03.2021)

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce realizowany będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.


Czytaj więcej >>>

Info: Główny Urząd StatystycznyZawiadomienie dotyczące kontroli opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) i osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków

(13.03.2021)

Na podstawie art. 6 ust. 5a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439 z późn. zm.) pracownicy Urzędu Miasta Krakowa oraz Straży Miejskiej Miasta Krakowa będą przeprowadzać kontrole częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb), a także zawarcia umów na wywóz nieczystości ciekłych z przedsiębiorcami posiadającymi zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Miejskiej Kraków, dowodów uiszczania opłat za te usługi oraz dokumentów potwierdzających stan techniczny tych obiektów.


Czytaj więcej >>>

Info: Prezydent Miasta KrakowaObwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Piaski Wielkie" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją.

(13.02.2021)


Czytaj więcej >>>

Info: Prezydent Miasta KrakowaNabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

(10.02.2021)

Gminny Komisarz Spisowy w Krakowie ogłosił powszechny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych z związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Nabór kandydatów trwa do 16 lutego br.


Czytaj więcej >>>

Info: Gminny Komisarz Spisowy w KrakowieInformacja o dodatkowej lokalizacji USC przy ul. Wadowickiej 8W

(9.02.2021)

Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie przypomina o uruchomieniu od 4 stycznia 2021 r. dodatkowej lokalizacji przy ul. Wadowickiej 8W. W nowym Punkcie Obsługi Mieszkańców realizowane są sprawy w zakresie rejestracji stanu cywilnego: zgłoszenia urodzenia dziecka (dzieci urodzone w Szpitalu Uniwersyteckim), uznania ojcostwa, zgłoszenia zgonu, zawarcia związku małżeńskiego - ślub cywilny, zaświadczenia do ślubu kościelnego, zaświadczenia do ślubu za granicą, odpisów aktów stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgony), zaświadczenia o stanie cywilnym, zmiany imienia (imion) dziecka, sprostowania / uzupełnienia aktu stanu cywilnego, zmiany nazwiska po rozwodzie, wpisów zagranicznych aktów stanu cywilnego, uznawania orzeczeń zagranicznych.

Czytaj więcej >>>

Info: URZĄD STANU CYWILNEGOCentrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej.

(9.02.2021)

Od dnia 7 grudnia br. mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne, umawiając się na konsultację z terapeutą w jednym z 4 stacjonarnych punktów pomocy, a w razie potrzeby na konsultacje w formie online. Każdy z punktów działa 2 razy w tygodniu po 5 godzin. Jednocześnie można zapisać się na konsultacje online.


Czytaj więcej >>>

Info: Stowarzyszenie UNICORN,Konsultacje społeczne dotyczące Zagospodarowania
skweru przy ul. Stanisława Rostworowskiego.

(8.02.2021)

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania skweru przy ul. Stanisława Rostworowskiego w Krakowie. Konsultacje przeprowadzane będą w dniach: 5 lutego – 26 lutego 2021 r.


Czytaj więcej >>>

Info: Zarząd Zieleni MiejskiejFerie 2021 z Krakowską Kartą Rodzinną

(5.01.2021)

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną, do skorzystania w czasie ferii – od 4 do 15 stycznia 2021 r. – z atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejską Kraków i Partnerów Programu KKR 3+. Trwająca pandemia uniemożliwiła organizację niektórych planowanych wydarzeń.


Czytaj więcej >>>

Info: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. RodzinyArchiwum aktualności >>>