KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności - wybierz rok


Powstaje Stowarzyszenie Miłośników Woli Duchackiej
(25.12.08)

8 stycznia 2009 r. (OKK Wola Duchacka Wschód, ul. Czarnogórska 10) o godz. 17.30 odbędzie się zabranie założycielskie Stowarzyszenia Miłośników Woli Duchackiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, miłośników Woli i jej historii, sympatyków i chętnych do podjęcia nowych wyzwań. Na spotkaniu - oprócz spraw organizacyjnych stowarzyszenia - będzie omawiany plan przypadających w przyszłym roku obchodów 645-lecia Woli, kręcona kolejna część filmu dokumentalnego oraz omawiana historia i teraźniejszość ulicy Malborskiej (wszelkie pamiątki i opowieści związane z ulicą mile widziane).

Info: Rada Dzielnicy XI

Sprzątanie świata - Kraków 2008
(07.09.08)

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Sprzątanie Świata - Kraków 2008", która odbędzie się w dniach 19.09.2008 - 21.09.2008 roku. Wszyscy chętni proszeni są o przekazanie do dnia 05.09.2008 roku Krakowskiemu Zarządowi Komunalnemu następujących informacji:

- przybliżona ilość uczestników akcji,
- podanie wybranego dnia sprzątania,
- wykaz terenów planowanych do sprzątania,
- miejsca odbioru składowanych worków,
- telefony kontaktowe oraz osoba odpowiedzialna za w/w akcję.

Materiały pomocnicze (rękawice, worki) będę do odbioru w siedzibie Rady Dzielnicy XI przy ul. Wysłouchów 34 w dniach 10.09.2008 -16.09.2008 roku.
Po przeprowadzeniu akcji należy przesłać do KZK sprawozdanie zawierające informacje na temat:

- faktycznej liczby uczestników akcji,
- wykorzystania worków i rękawic,
- miejsc posprzątanych,
- ilości zebranych worków z odpadami.

Info: Rada Dzielnicy XI

Wspólne patrole Straży Miejskiej i Policji
(03.07.08)

Rada Dzielnicy XI informuje Mieszkańców o wspólnych patrolach Straży miejskiej i Policji, kierowanych w newralgiczne miejsca dzielnicy. Biorąc pod uwagę sugestie radnych przekazane na ostatnim posiedzeniu Dzielnicowego Zespołu Koordynacyjnego patrole będą kierowane w n/w rejony:

- kompleks pawilonów przy ul. Wysłouchów,
- rejon bloków przy ul. Witosa,
- rejon SP 162, ul. Stojałowskiego - Gimnazjum 28, ul. Bujaka,
- rejon ul. Czarnogórskiej - Zespół szkół Integracyjnych,
- pawilon "Lewiatan" - Dom Kultury - Tesco,
- rejon osiedla Piaski Nowe - teren wokół szpitala, boiska sportowego,
- rejon kompleksu handlowego przy ul. Beskidzkiej,
- rejon Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Cechowej i rejon pętli autobusowej MPK.

W przypadku posiadania informacji od lokalnej społeczności o innych miejscach zagrożonych prosimy o pisemne powiadomienie Rady Dzielnicy. Wszelkie sugestie zostaną, w miarę możliwości, uwzględnione przy planowaniu patroli w kolejnych miesiącach.
Koordynatorem zadania z ramienia Komisariatu Policji VI w Krakowie jest Naczelnik Sekcji Prewencji podinsp. Henryk Szeląga (tel. 012-615-27-12).
Na miesiąc lipiec zaplanowano 8 służb w dniach 6, 13, 20, 27 w godz. 15.00-13.00.


Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej informuje...

(03.07.08)
Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Dzielnicy XI informuje o swoich pracach wakacyjnych a także podaje do wiadomości Mieszkańców linki do ważnych stron WWW o tematyce prozdrowotnej i społecznej. >>>


Info: Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej

Block Party - impreza plenerowa dla młodzieży
(12.05.08)

W dniu 24 maja 2008 (sobota) organizowana będzie impreza plenerowa o nazwie "Block Party", podsumowująca projekt edukacyjno-kulturalny "Hip-Hop: Pozytywne Aspekty Sztuki Ulicy", który współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany był dla krakowskiej młodzieży na przełomie roku 2007 i 2008, we współpracy z Osiedlowym Klubem Kultury Wola Duchacka oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7.
Efektem projektu było przybliżenie młodzieży szkolnej pozytywnych stron Kultury Hip-Hopowej (graffiti, breakdance, rap, dj-ing), poprzez serię zajęć warsztatowych i koncertów. Podczas imprezy "Block Party" odbędzie się pokaz tańca (breakdance), mecz koszykówki ulicznej (streetball), koncerty hip-hopowe i pokaz dj-ów oraz pomalowane zostaną ściany szkoły (graffiti).
Projekt pracy malarskiej będzie nawiązywał do imienia nadanego niedawno szkole: "Polskich Kawalerów Maltańskich".
Koordynatorem projektu i imprezy jest Piotr Grochowski, wychowawca związany bezpośrednio z Kulturą Hip-hopową (jako twórca), reprezentujący Ekipę "EHO Pozytywki".
Współorganizacja i wsparcie: Osiedlowy Klub Kultury Wola Duchacka, Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7, Rada Dzielnicy XI, grupa Streetwork.

Miejsce: teren ZSOI nr 7 przy ul. Czarnogórskiej 14.
Impreza odbędzie się w godz. 11-16.

Info: Katarzyna Wajdzik

Nowa strona internetowa Dzielnicy XI
(03.04.08)

Witamy Państwa na naszej nowej stronie internetowej. Mamy przyjemność zaprezentować witrynę wzbogaconą o nowe treści i lepszą szatę graficzną. W naszym serwisie znajdziecie Państwo najistotniejsze wiadomości na temat Rady i Zarządu Dzielnicy XI; informacje o posiedzeniach Rady, poszczególnych komisji Rady Dzielnicy, uchwały Rady oraz dane teleadresowe. Można stąd również pobrać najnowsze i archiwalne numery gazety "Kurier Dzielnicy XI". Zachęcamy do odwiedzania i z góry przepraszamy za ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu strony, jakie mogą wystąpić w pierwszych dniach.

Dodał: Robert Ryl

Nagroda w dziedzinie kultury
(12.03.08)

Konkurs dla instytucji i osób prywatnych organizowany pod Patronatem Rady Dzielnicy XI. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać klikając w jeden z poniższych linków:
konkurs.pdf lub konkurs.doc.

Dodał: Robert Ryl
Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2008 - 2015