Mieszkańców dzielnicy XI Podgórza Duchackiego zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII–XIII”. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Beskidzkiej 30.

W spotkaniu wezmą udział zastępcy prezydenta Krakowa Andrzej Kulig i Jerzy Muzyk oraz dyrektorzy najważniejszych wydziałów Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione analizy zebranych ankiet. Odbędzie się również prezentacja zamierzeń inwestycyjnych miasta we wskazanym obszarze, a następnie dyskusja, w trakcie której mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły zmian w najbliższym otoczeniu.

Anonimowa ankieta skierowana była do mieszkańców i mieszkanek sześciu południowych dzielnic Krakowa. Jej celem było zebranie potrzeb oraz pomysłów na dalszy zrównoważony rozwój miasta.

W kolejnych tygodniach odbędą się spotkania z mieszkańcami pozostałych południowych dzielnic Krakowa.

Harmonogram spotkań:

  • 26 kwietnia, godz. 17.00: Podgórze Duchackie (XI) – Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Beskidzka 30
  • 10 maja, godz. 17.00: Swoszowice (X) – Klub Sportowy Krakus Swoszowice, ul. Moszyńskiego 9
  • 24 maja, godz. 17.00: Borek Fałęcki (IX) – Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62
  • 31 maja, godz. 17.00: Dębniki (VIII) – Szkoła Podstawowa nr 25, ul. Komandosów 29
  • 14 czerwca, godz. 17.00: Dębniki (VIII) – Klub Tyniec, ul. Dziewiarzy 7

Podsumowanie cyklu spotkań odbędzie się 21 czerwca, o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay przy ul. Zakopiańskiej 62.

Szczegóły na stronie internetowej obywatelski.krakow.pl.