Od 15 listopada do 15 grudnia 2022 r. trwać będzie zbiórka dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, na którą zapraszają Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz radna Małgorzata Jantos.

- Każdy z nas wie, że zwierzę potrafi być najlepszym przyjacielem człowieka. Pokażmy, że my potrafimy być równie dobrymi przyjaciółmi dla naszych małych braci. Zachęcam wszystkich krakowian do wsparcia podopiecznych KTOZ - zwłaszcza, że nadchodzący okres zimowy to zawsze trudny czas dla zwierząt w schroniskach – zachęca do wzięcia udziału w akcji jeden z jej organizatorów – Rafał Komarewicz.

Zbiórka darów dla zwierzaków odbędzie się już po raz  czwarty. Pierwsza odbyła się w 2019 r., na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia. Udało się wtedy wesprzeć schronisko ponad 100 kg karmy. Kolejna, noworoczna zbiórka zakończyła się przekazaniem do KTOZ-u ponad tony karmy wraz z akcesoriami dla zwierząt. Trzecia zbiórka, w 2021 r. trwała dwa tygodnie. Dzięki hojności i dobremu sercu krakowian, radnych i urzędników zebrano pół tony karmy i akcesoriów, które wspomogły krakowskie schronisko.

- Każdego roku Rada Miasta Krakowa organizuje zbiórkę rzeczy niezbędnych dla krakowskiego schroniska. A potrzeby wciąż są. Przybywa kotów i psów, które nie mają domów. Zwierzę wymaga naszego szacunku i pomocy, stąd apel do mieszkańców o podarowanie szansy niechcianemu psu lub kotu. Zachęcam do adopcji. Mam obecnie czwartego, kolejnego psa z adopcji. Dlatego jeśli myślicie Państwo o zorganizowaniu w domu miejsca dla psa, czy kota - to nie kupujcie, ale wybierzcie się do schroniska i tam znajdziecie przyjaciela. A jeśli nie macie warunków, czy chęci na posiadanie domowego bezdomniaka - to wesprzyjcie schronisko: pościelą, kocami, legowiskami i dobrej jakości karmą. Bardzo w ich imieniu dziękuję – mówi radna Małgorzata Jantos, współorganizatorka zbiórki.

Pamiętajcie, pomagać można przez cały rok

Schronisko dla bezdomnych zwierząt prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dary przyjmuje przez cały rok. Co najbardziej przyda się psom i kotom? Dobrej jakości karma, ręczniki, koce, legowiska, zabawki czy akcesoria: smycze, obroże, miski.

Więcej o potrzebach schroniska i jak można je wspomóc przeczytacie tutaj.

Miejsca zbiórki darów (poniedziałek - piątek):

pl. Wszystkich Świętych 3-4, Urząd Miasta Krakowa, gabinet Przewodniczącego RMK, godz. 8-15

ul. Beskidzka 30, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, godz. 10-18

ul. Na Wrzosach 57, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, godz. 10-18

os. Złotego Wieku 14, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, godz. 9-18

os. Górali 4, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, godz. 9-20