Początek zimy wcale nie musi oznaczać nudy i siedzenia pod kocem w domu!

Wszystkich chętnych do poznawania naszej dzielnicy i całego Krakowa zapraszamy do zapoznania się z projektem #KrakówWspólnie! Razem możemy odkrywać Kraków i sprawić, by stał się jeszcze bardziej przyjaznym i wielokulturowym miejscem! Fundacja Internationaler Bund Polska kieruje swoje działania do mieszkańców Krakowa (tych wieloletnich i tych, którzy są w naszym mieście od niedawna), chcących spędzić aktywnie czas i po. Wszystkie działania w ramach akcji #Kraków Wspólnie są darmowe dla uczestników oraz ich opiekunów. Projekt Kraków Wspólnie jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

     

Osoby w wieku od 7 do 24 lat z Polski, Ukrainy oraz innych krajów zapraszamy do brania udziału w projekcie Lato w Mieście, który jest cyklem wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Na stronie fundacji Internationaler Bund Polska znajduje się kalendarz z rozpiską najbliższych aktywności: bezpłatnych warsztatów, spotkań, wspólnego zwiedzania i innych wydarzeń na terenie całego Krakowa. Wystarczy wybrać to co jest dla nas najbardziej interesujące i zapisać się na stronie partnerów. Wszystkie zajęcia są prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

Dodatkowe wsparcie dla mieszkańców Krakowa pochodzących z Ukrainy

Rodzice, którzy razem z dziećmi znaleźli w Krakowie schronienie przed wojną w Ukrainie mogą liczyć również na wsparcie w organizacji życia w Krakowie. Od października do czerwca 2023 roku Fundacja zapewnia dofinansowanie do miejsc w przedszkolach dla najmłodszych, organizuje darmowe kursy języka polskiego oraz co najważniejsze: integrować się z rówieśnikami i poznawać nowych przyjaciół!

Fundacja Internationaler Bund Polska – 18 lat doświadczenia w zmienianiu naszego miasta na lepsze

Misją Fundacji jest udzielanie wsparcia oraz aktywizacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych w szczególności ze względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania, wykształcenie czy status społeczny. Jako operatorzy Centrum Wielokulturowego w Krakowie i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, wraz z wybuchem wojny, rozpoczęliśmy szereg dodatkowych aktywności pomocowych na rzecz osób uciekających przed wojną w Ukrainie, po to właśnie, aby pomagać tym najbardziej potrzebującym działamy” - mówi Maria Wojtacha, dyrektor fundacji Internationaler Bund Polska.

Internationaler Bund Polska prowadzi Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców przy wejściu do Galerii Kazimierz od ulicy Rzeźniczej, Centrum Wielokulturowe przy al. Daszyńskiego 22, Szafę Dobra (obecnie w dwóch lokalizacjach os. Górali 8 oraz filia przy ul. Śniadeckich 3), oraz Magazyn na Daszyńskiego 16 z podstawową żywnością, kosmetykami czy chemią gospodarczą. Do tej pory punkty prowadzone przez fundację w Krakowie wydały ponad 1 000 000 sztuk różnego rodzaju asortymentu, od żywności, poprzez środki czystości, po podstawowe leki czy odzież. W Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie obsłużonych zostało już ponad 12 000 osób.

Wszystkich zainteresowanych działaniami Fundacja zaprasza na swoją stronę internetową, gdzie mogą zgłaszać się zarówno realizatorzy, jak i uczestnicy:

https://ib-polska.pl/unicef/

Projekt Kraków Wspólnie jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).