Ogłoszenie ws. konsultacji społecznych w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego jak Miasto Kraków, jego mieszkańcy i mieszkanki mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu. Konsultacje skierowane są do mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Podmiot merytoryczny: Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operatorzy Krakowskiego Panelu Transportowego we współpracy z Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządem Transportu Publicznego, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Klimatu oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia.
Termin konsultacji: 12.01-3.02.2023 r.

Cel konsultacji

Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców i mieszkanek oraz krakowskich organizacji pozarządowych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek priorytetyzacji zagadnień, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

Przedmiot konsultacji

Wypracowanie propozycji rozwiązań w jaki sposób Miasto Kraków i  mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu w oparciu o następujące obszary:

 • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
 • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
 • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

FORMY KONSULTACJI:

 1. Spotkania dla mieszkańców i mieszkanek:
  • 17 stycznia 2023 r.  godz. 18:00-19:30
   Miejsce: Centrum Obywatelskie przy ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka
   Reymana) - I piętro, pokój nr 39.
  • 25 stycznia 2023 r. godz. 18.00-19.30
   Spotkanie realizowane w trybie on-line, link do spotkania oraz dodatkowe informacje na stronie
   www.obywatelski.krakow.pl .
 2. Formularz konsultacyjny (w formie elektronicznej lub papierowej).
  Formularz dostępny jest pod linkiem:  https://poledialogu.typeform.com/KPT-konsultacje
  Wypełniony formularz konsultacyjny w formie papierowej można również przesłać na adres fundacji:
  Fundacja Optimum Pareto
  ul. Celna 6/9, Kraków 30-507
  3. Krakowski Panel Transportowy
  Termin: 4 marca-1 kwietnia 2023 r.

Kontakt do organizatorów:

Fundacja Pole Dialogu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 737 332 271

Fundacja Optimum Pareto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 785 628 198

Konsultacje społeczne są prowadzone zgodnie Uchwałą Nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r.  w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.
Krakowski Panel Transportowy - zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa.