Grodzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił usługę e-Konsultacji, dzięki której mieszkańcy naszego miasta zyskują kolejną możliwość szybkiego kontaktu z pracownikami Urzędu w interesujących ich sprawach.

Spotkanie on-line można rezerwować za pomocą stworzonego do tego kalendarza, gdzie wyznaczeni specjaliści z różnych działów GUP odpowiedzą na pytania, bądź udzielą szczegółowej informacji. Kontakt odbywa się za pomocą platformy TEAMS, a usługa jest całkowicie bezpłatna.

Czym są e-Konsultacje?

e-Konsultacje to spotkania klientów z pracownikami Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, które organizowane są wirtualnie, na platformie TEAMS. Odbywają się według harmonogramu, który znajduje się w kalendarzu (link). Dzięki e-konsultacjom w prosty i przystępny sposób możesz zapoznać się m.in. z informacjami na temat funkcjonowania Urzędu, a także finansowymi formami wsparcia oferowanymi przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. W trakcie e-Konsultacji uzyskasz informacje na temat:
 

  • pośrednictwa pracy,
  • poradnictwa zawodowego,
  • rejestracji, a także ewidencji i świadczeń,
  • legalizacji zatrudnienia cudzoziemców,
  • podnoszenia kwalifikacji,
  • dotacji i finansowych form wsparcia, w tym dla osób z niepełnosprawnością,
  • rozliczania dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. 


Kto może wziąć udział w spotkaniu?

Z e-Konsultacji skorzystać może każdy, kto zarezerwuje wizytę w kalendarzu oraz wyrazi chęć uczestnictwa w takiej formie spotkania.

Jak zarezerwować wizytę w kalendarzu?

Aby zarezerwować termin spotkania na wideo konsultację, wystarczy kliknąć w kalendarzu na wybraną usługę. Następnie wybrać dogodną datę oraz godzinę e-Konsultacji spośród dostępnych terminów i kliknąć przycisk „rezerwuj". W formularzu zgłoszeniowym należy wpisać imię i nazwisko oraz adres e-mail. Po dokonaniu rezerwacji na wskazany adres e-mail przesłany zostanie link do spotkania na platformie TEAMS. Za pomocą przycisku „zarządzaj rezerwacją" istnieje również możliwość zmiany terminu lub jego odwołania.

Dlaczego warto skorzystać?

e-Konsultacje to usługa, która pozwala zaoszczędzić czas konieczny na dojazd i wizytę w Urzędzie, a także szybko uzyskać potrzebne informacje bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas spotkania on-line z pracownikiem Urzędu klienci będą mieli możliwość uzyskania kompleksowej informacji na temat bieżącej oferty usług Grodzkiego Urzędu Pracy.

 

strona www: e-Konsultacje

fb: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie - Facebook