Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy”, pomysłodawca i gospodarz Festynu „Jesień Kurdwanów”, zaprasza mieszkańców osiedla i gości do udziału w 28. edycji lubianego wydarzenia.

Dla uczestników festynu zostały przygotowane liczne atrakcje:

  • w piątek 1 września zapraszamy na turniej tenisa stołowego
  • w sobotę 2 września do kibicowania drużynom piłki nożnej, które po trzech latach przerwy ponownie spotykają się w tradycyjnym meczu Oldboje Kurdwanowa vs KS Wróblowianka!
  • w niedzielę 3 września odbędzie się Festyn artystyczny, organizowany od lat w Parku Kurdwanowskim, na boisku piłkarskim, pomniejszonym jednak od tego roku po przebudowie Parku. Od rana otwarte będą place zabaw i liczne stoiska, przed południem imprezę rozpocznie cykliczna wystawa i konkurs psów rasy mieszanej „Cztery Łapy”. O godz. 14.00 natomiast na estradzie rusza bogaty program artystyczny. Obok „Zespołu PIERSI” - gwiazdy wieczoru, wystąpią zespoły: „Clouse2U”, który przedstawi covery światowych przebojów, „The Postman”– ceniony wykonawca piosenek nieśmiertelnej grupy "The Beatles”. Przez osiedle przemaszeruje, a potem zagra na scenie koncert Orkiestra Dęta Podstolice, jedna z najlepszych w Małopolsce, zaś Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” przypomni tradycje folkloru - nie tylko krakowskiego. Będą pokazy taneczne oraz konkursy. Nie zabraknie działań obecnych na poprzednich festynach: mini maratonu (piętnasta edycja), oraz ulubionego od dziesięcioleci przez najmłodszych konkursu „Kredą na asfalcie”. Ostatnie dwie edycje Festynu, z lat 2019 i 2022, przypomni publiczna projekcja reportażu filmowego. Na zakończenie tegorocznej fiesty niebo rozbłyśnie efektownym widowiskiem multimedialnym z elementami pirotechniki – „Pyro-laser show”!

Ważnym elementem każdego programu „Jesieni” jest akcja krwiodawstwa prowadzona na terenie Parku w specjalnym autobusie. Organizuje ją w niedzielę 3 września w 10.00-15.00 Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie.