Kraków. Tu żyje się europejsko! Zapraszamy do świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Obecna rocznica jest okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad integracji europejskiej. Rozpoczynamy też cykl wydarzeń dla mieszkańców ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian.

Dni otwarte w instytucjach miejskich:

W cztery kolejne weekendy marca instytucje miejskie, które otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w specjalnie przygotowanych wydarzeniach.

Dokładne godziny dni otwartych w poszczególnych instytucjach oraz informacje na temat zapisów (rezerwacji miejsc) - znajdują się w poniższym linku oraz na stronach organizatorów.

Uwaga harmonogramy są aktualizowane na bieżąco!

Zobacz szczegółowy harmonogram dni otwartych

Konkurs dla dzieci

Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Okna otwarte na Europę - widoki z Krakowa” zorganizowany z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Prace można składać do 8 marca 2024 roku.

Tutaj link do strony CK Podgórze z dodatkowymi informacjami na temat konkursu: https://www.ckpodgorza.pl/oferta/konkurs/konkurs-plastyczny-okna-otwarte-na-europe-widoki-z-krakowa

12 marca poznamy laureatów, a zwycięskie prace będzie można podziwiać na wystawie w Holu Kamiennym Magistratu na pl. Wszystkich Świętych 3-4. Otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta Krakowa nastąpi 18 marca 2024 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, a wystawa będzie prezentowana do końca marca 2024 r.  

 

Quest Kraków. Tu żyje się europejsko!

2 marca w Pałacu Pod Krzysztofory odbędzie się inauguracja nowego questu pn. Kraków – tu żyje się europejsko! Poprzez interaktywną aplikację z grą terenową mieszkańcy i turyści mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat korzyści jakie odniósł Kraków z integracji europejskiej, poznać inwestycje i projekty współfinansowane ze środków UE, które wpłynęły na codzienne życie w Krakowie. Na końcu trasy czeka prawdziwy skarb!  

 

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej

16 marca 2024 o godz. 10.00 w Muzeum Inżynierii i Techniki odbędzie się wielki konkurs wiedzy „Co wiesz o Unii Europejskiej. Fakty, wydarzenia ludzie”. Organizatorem jest redakcja Gazety Wyborczej. Sprawdź swoją wiedzę. Czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji już wkrótce.

 

Materiały promocyjne:

Film dotyczący 20 lat Krakowa w Unii Europejskiej : 20 lat Krakowa w Unii Europejskiej (youtube.com)

Katalog informacyjny 20 lat Krakowa w Unii Europejskiej: kliknij w obrazek, katalog wyświetli się w nowym oknie: PDF