KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA

AktualnościPomóż walczyć z nielegalnym graffiti
(14.11.2012)
 

Kraków walczy z nielegalnym graffiti, a Ty możesz w tym pomóc. Od stycznia do końca października tego roku na terenie naszego miasta ujawniono 1779 takich aktów wandalizmu.

Ujęto 58 sprawców, a 749 pseudograffiti zniknęło z przestrzeni publicznej. W walce z tym zjawiskiem konieczna jest ścisła współpraca służb miejskich z mieszkańcami. Dzięki sygnałom od krakowian służby będą bowiem mogły szybciej reagować i znajdować sprawców. Dlatego bardzo ważne jest by reagować w przypadku zauważenia, że ktoś niszczy mienie. Jak? Niezwłocznie zawiadamiając Straż Miejską (tel. 986 lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Straży Miejskiej) lub policję (tel. 997), a w przypadku gdy jesteśmy właścicielem niszczonej nieruchomości – składając wniosek o ściganie sprawcy.

 

 

Przypomnijmy, że władze miasta utworzyły zespół zadaniowy ds. walki z nielegalnym graffiti. W jego skład wchodzą nie tylko przedstawiciele urzędu miasta, miejskich spółek oraz jednostek, ale także m.in. reprezentanci policji oraz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Celem działania zespołu jest wypracowanie procedur umożliwiających szybszą i skuteczniejszą reakcję na pojawiające się na terenie miasta graffiti. Uruchomiono także interaktywną mapę miasta z możliwością bieżącego nanoszenia miejsc powstawania graffiti, co umożliwia określenie obszarów szczególnie narażonych na akty wandalizmu.


Więcej informacji o walce z nielegalnym graffiti dostępnych jest pod adresem: www.strazmiejska.krakow.pl/smmk/czysty-krakow.html 

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Prezentacja "STOP dla nielegalnego graffiti"

Info: Referat Promocji i Koordynacji Działań Promocyjnych Miasta Krakowa


 Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2012