KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA

Aktualności17 listopada zmienią się trasy
linii tramwajowych i autobusowych

(14.11.2012)
 

17 listopada zmieni się układ linii tramwajowych i autobusowych. Jednocześnie uruchomione zostanie nowe torowisko łączące ul. Brożka z Ruczajem.

Wszyscy pasażerowie mogą już sprawdzić rozkłady jazdy, które zaczną obowiązywać od 17 listopada. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.mpk.krakow.pl  wejść do rozkładów jazdy i wybrać datę 17.11.2012.

Na stronie MPK SA można także znaleźć specjalne plany komunikacji miejskiej uwzględniające nowy układ tras. Aby ułatwić pasażerom zorientowanie się w nowym układzie linii wyszukiwarka www.jakdojade.pl  ma już możliwość sprawdzania połączeń, które zaczną funkcjonować od 17 listopada.

Informację o zmianach będzie można także znaleźć na specjalnych ulotkach, które będą rozdawane jeszcze w tym tygodniu w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na dużych węzłach przesiadkowych. Dla pasażerów została także uruchomiona specjalna infolinia. Od 9.00 do 17.00 w sprawie nowych połączeń można dzwonić na numery: 12 616 74 21 lub 12 616 74 43.

 

Przejdź do:

Zmiany
w komunikacji tramwajowej
Zmiany
w komunikacji autobusowej
Mapy linii autobusowych
i tramwajowych
Wyszukiwarka
połączeń jakdojade.pl

 

Zasady zachowania ważności biletów okresowych

Na podstawie biletów okresowych (na 1 linię lub na 2 linie), których okres obowiązywania rozpoczął się przed wprowadzeniem zmian układu linii komunikacji miejskiej w Krakowie, do upływu okresu ważności biletu, mogą być wykonywane:

  • w przypadku zmiany trasy linii – przejazdy wszystkimi innymi liniami na dotychczasowej i na zmienionej trasie linii,

  • w przypadku likwidacji linii - przejazdy wszystkimi innymi liniami na trasie zlikwidowanej linii.

Dodatkowo informujemy:

Pasażer korzystający z biletu okresowego na określoną linię lub dwie linie komunikacyjne jest uprawniony do przejazdów po trasie tej/tych linii pojazdami każdej innej linii dziennej i nocnej od przystanku poprzedzającego rozpoczęcie wspólnej trasy do pierwszego przystanku po ustaniu wspólnej trasy. Przyjmuje się, że „wspólną trasę” mają linie, których przebieg w określonym kierunku na długości co najmniej jednego odcinka międzyprzystankowego jest wspólny. Rozpoczęcie/ustanie wspólnej trasy następuje na przystankach o tej samej nazwie, rozpoczynających (lub kończących) wspólny odcinek.

Przykład: Pasażer posiadający bilet okresowy na linię 20, może w ramach powyższego biletu linią 24 pokonać odcinek Wesele - Bronowice - Dworzec Główny - Poczta Główna (wspólną trasę stanowi odcinek Bronowice - Dworzec Główny).

Pasażer korzystający z biletu okresowego miesięcznego na określoną linię lub dwie linie komunikacyjne może dokonać bezpłatnie zmiany numeru/ów linii dwukrotnie w okresie ważności biletu. Pasażer, który ma wykupiony bilet na okres dłuższy niż 1 miesiąc ma prawo do dwukrotnej zmiany numeru linii w każdym miesiącu ważności biletu.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Ulotka "Zmiana organizacji linii tramwajowych i autobusowych od 17 listopada 2012"

Info: MPK Kraków


 Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2012