KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA

AktualnościŚwięto Czyżyn
(15.05.2013)

W natłoku codziennych obowiązków coraz ciężej znaleźć czas dla siebie nawzajem. Rodzinnie spędzone chwile, zabawy i wspólne odkrywanie świata, to właśnie między innymi można znaleźć podczas nadchodzących wraz z wiosną wydarzeń adresowanych do całych rodzin. Dlatego też również i w tym roku w niezwykłej scenerii lotniczych eksponatów odbędzie się Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom.

Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego zapraszają mieszkańców Krakowa na rodzinną imprezę plenerową, która odbędzie się 26 maja br. w godz. 15.00-20.30 przy Al. Jana Pawła II 39 w Krakowie. Na uczestników będą czekać liczne atrakcje. Na scenie zaprezentowane zostaną m.in.: występy dzieci i młodzieży z czyżyńskich przedszkoli i szkół, pokazy sztuk walki (Krakowskiej Sekcji Hapkido, Klubu Sportowego Capoeira Camangula), technik interwencyjnych Straży Miejskiej czy hiphopowy artystów ze Stowarzyszenia Zajawka oraz breakdance w wykonaniu Grupy Topowych Szyderców.

Głównym punktem programu będzie koncert zespołu Bartnicky Band, który zaprezentuje repertuar składający się z połączenia rożnych gatunków muzycznych takich jak: rock, pop, funk i folk. Wiele emocji wzbudzi zapewne przygotowany specjalnie na tę okazję niezwykły pokaz fire show w wykonaniu Grupy Happenerskiej Nowa Huta, działającej w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Również poza sceną zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli znaleźć dla siebie coś ciekawego. Dla najmłodszych, animatorzy z Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta przygotowują ogródek zabaw dziecięcych, a w nim: zabawy, konkursy, plener malarski i malowanie twarzy. Nowohucka Biblioteka Publiczna zaprosi do wspólnego czytania bajek, zabaw literackich i konkursu pięknego czytania. Dla młodzieży Polskie Towarzystwo Kulturalne Flota Młodych Port Kraków przygotuje stanowisko gier logicznych oraz zawody w hokeju stołowym. Natomiast Liga Obrony Kraju przeprowadzi konkursy strzeleckie. Jak co roku dużym powodzeniem z pewnością będą się cieszyły pokazy sprzętu Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Na uczestników festynu czekają jeszcze inne niespodzianki, w tym konkursy: latawców, wiosennych lotów czy akcja adopcji piesków prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Nie zabraknie także kolorowych baniek mydlanych, wesołego miasteczka, stoisk gastronomicznych czy kramów z zabawkami i słodkościami.

Wstęp na czyżyńskie święto jest bezpłatny. Ponadto w godzinach trwania imprezy będzie można nieodpłatnie zwiedzać ekspozycję Muzeum Lotnictwa Polskiego. Warto zwrócić również uwagę na grę miejską Nasze Czyżyny, która poprzedzi całe wydarzenie.

Patronat honorowy nad imprezą objął Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/460251240730061/

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Święto Czyżyn - informacja

Święto Czyżyn - plakat


Info: Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta


 Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2011