KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA

Aktualności

Wrześniowe Velo-wycieczki
(28.08.2015)

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na kolejne Velo-wycieczki rowerowe!

Foto: Wiesław Majka

Wrześniowe Velo-wycieczki odbędą się:

  • 5 września br. o godz. 11:00, miejsce zbiórki: przy BŁONIACH, u zbiegu al. 3 Maja i al. Marszałka Ferdynanda Focha, naprzeciwko Muzeum Narodowego (zapisy do 3 września)

  • 13 września o godz. 10:00, miejsce zbiórki: MAŁY RYNEK od ul. Siennej (zapisy do 9 września)

  • 19 września o godz. 15:00, miejsce zbiórki: MAŁY RYNEK od ul. Siennej (zapisy do 16 września)

  • 27 września o godz. 11:00, miejsce zbiórki: przy KŁADCE BERNATKA od strony Podgórza, u zbiegu ulic Brodzińskiego i Nadwiślańskiej (zapisy do 23 września)

  • 3 października o godz. 14:00, miejsce zbiórki: RYNEK PODGÓRSKI przed budynkiem Urzędu Miasta Krakowa (zapisy do 30 września)

Każda z Velo-wycieczek będzie trwać ok. 3 godzin.

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz poznać m.in.: przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów, w tym zasady ruchu w ruchu ogólnym, kwestie pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasady ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na nasze Velo-wycieczki!

Wycieczki przeznaczone są dla użytkowników miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike, bowiem mogą wziąć w nich udział tylko ci uczestnicy, którzy będą w ich trakcie korzystać z rowerów KMK Bike. Jeśli zatem nie jesteś jeszcze użytkownikiem wypożyczalni – nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś na stronie www.kmkbike.pl! Rejestracja jest bardzo prosta, a wpłata potrzebna do aktywacji konta dla nowych użytkowników to jedyne 20 zł!

Wszyscy uczestnicy wycieczek będą w trakcie ich trwania korzystać z roweru zupełnie za darmo! Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, jednostka miejska zarządzająca wypożyczalnią, zobowiązał się do zwrotu kosztów wypożyczania roweru na czas wycieczki, a także godzinę przed, jak i godzinę po jej zakończeniu (w sumie 5 godzin).

Ilość miejsc na pojedynczą wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub pod numerem telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). Prosimy o dopisek WYCIECZKA KMR w tytule maila.

W zgłoszeniu bardzo prosimy o podanie następujących danych zgłaszanych uczestników: imię i nazwisko, adres e-mailowy i/lub numer telefonu oraz rozmiar koszulki T-shirt (XS, S, M, L, XL, XXL) J Wszyscy uczestnicy wycieczki na jej zakończenie otrzymają zestaw sympatycznych upominków J Podanie numeru telefonu nie jest obowiązkowe, ale z pewnością ułatwi i przyspieszy ewentualny kontakt.

Wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa w ramach unijnego projektu VeloCitta. Prowadzącymi wycieczkę będą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Zgłoszenie na wycieczkę jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Kolejne Velo-wycieczki planowane są już w październiku!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

           

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Wrześniowe Velo-wycieczki - informacja

Wrześniowe Velo-wycieczki - regulamin

 
 
Info: Wydział Gospodarki Komunalnej - Urząd Miasta Krakowa

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2015