KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności

Młodości! dodaj mi skrzydła!, czyli XV Festiwal Szkół Dzielnicy XI.
(21.05.2016)

Festiwal Kultury Szkół Dzielnicy XI wpisał się już na stałe w kalendarz przedsięwzięć artystycznych Dzielnicy XI m. Krakowa. W roku szkolnym 2015/2016 organizatorem XV, jubileuszowego festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 27, która jako hasło przewodnie wybrała słowa poety: „ Młodości! dodaj mi skrzydła!” Nie bez powodu  ta idea stała się mottem festiwalowych konkursów. Wszak Kraków już wkrótce stanie się miejscem spotkania młodych ludzi z całego świata.

Dnia 13 maja  uczestniczyliśmy w uroczystej gali, która była nie tylko  ukoronowaniem konkursowych zmagań, a także przeglądem największych osiągnięć artystycznych szkół, znajdujących  się na terenie Dzielnicy XI.

Podczas koncertu laureaci otrzymali nagrody z rąk p. Alicji Kostrz- dyrektora SP 27, gospodarza tegorocznej gali. Mieli okazję zaprezentowania szerszej publiczności swoich  talentów  i pasji  wokalnych, recytatorskich oraz  tanecznych. Koncertowi towarzyszyły wystawy nagrodzonych prac plastycznych i fotograficznych.

Gratulując wszystkim nagrodzonym, p. Alicja Kostrz powiedziała:  życzę Wam Kochani, abyście trwali przy swoich pasjach i czerpali z nich radość, bo przecież „człowiek potrzebuje pasji, która wypełni część jego życia”, a słowa wieszcza niechaj Wam towarzyszą i młodość niechaj trwa… pierwsza, a potem druga…wieczna.


MATERIAŁY DO POBRANIA

XV Festiwal Szkół Dzielnicy XI - Informacja
 
Info: Szkoła Podstawowa nr 27

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2016