KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności

Święto Muzeum Podgórza
(15.02.2020)

23 lutego 2020 roku zapraszamy na drugie już Święto Muzeum Podgórza. Myślą przewodnią tegorocznej edycji wydarzenia jest komunikacja, którą rozumiemy dwojako: i jako komunikację drogową, i jako komunikację językową.

W 2020 roku komunikacja krakowska kończy 145 lat. Z tej okazji razem z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji S.A w Krakowie zapraszamy do przejażdżki zabytkowym tramwajem przez ulice Podgórza. W czasie podróży przewodnik opowie Państwu o historii dawnych podgórskich pojazdów i tras. W tym dniu będą Państwo mogli bezpłatnie zobaczyć wystawę Krakowskie koleje żelazne, poświęconą historii i funkcjonowaniu kolei. Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty na temat transportu oraz wielokulturowej historii Podgórza.

Komunikacja to także język, rozmowy, dyskusje. Prawdziwe porozumiewanie się to otwarcie się na drugiego człowieka, dialog, przełamywanie swoich ograniczeń. W tym dniu oddamy głos Państwu. Mamy nadzieję, że przyjdą Państwo nie tylko posłuchać naszych opowieści, ale również podzielą się swoimi historiami. Mając świadomość, że w Podgórzu i Krakowie żyją osoby mówiące w innym języku niż polski, wychodzimy im naprzeciw. Przygotowaliśmy specjalne oprowadzanie w języku ukraińskim i angielskim.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia

W tym dniu wszystkie wydawnictwa własne Muzeum Krakowa będzie można nabyć w kasie Muzeum Podgórza z 50% rabatem.

Wstęp bezpłatny

Serdecznie zapraszamy do udziału!
MATERIAŁY DO POBRANIA

Święto Muzeum Podgórza - informacja
Święto Muzeum Podgórza - plakat
Info: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2018