KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności - wybierz rok

Pomoc dla osób bezdomnych
(19.11.2013)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przypomina, że osoby bezdomne, przebywające w Krakowie mogą otrzymać pomoc, zgłaszając się do Działu Pomocy Bezdomnym, os. Teatralne 24, tel. 12 425-78-09, 12 643-74-64 e-mail:
db@mops.krakow.pl.  

Czytaj więcej >>>

Info: MOPS DB


Ruszają konsultacje społeczne dotyczące handlu
(04.11.2013)

W poniedziałek, 4 listopada 2013 r., rozpoczną się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie propozycji ustalenia dni i godzin pracy placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i usługowych na terenie Krakowa.

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Rozwoju Miasta


CZAD - nie lekceważ zagrożenia!
(23.10.2013)

Statystyki są zatrważające: od stycznia do września tego roku w Krakowie 72 osoby zatruły się tlenkiem węgla, a 5 zmarło na skutek zaczadzenia. Tragedii można uniknąć przestrzegając kilku prostych zasad. Urząd Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przypominają o nich na planszach emitowanych w BUS TV oraz na stronach Miejskiej Platformy Internetowej Magiczny Kraków

Czytaj więcej >>>

Info: Referat Promocji i Koordynacji Działań Promocyjnych Miasta Krakowa


Zaproszenie na bezpłatne warsztaty szopkarskie na Woli Duchackiej
(15.10.2013)

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach budowania szopki krakowskiej. Prowadzi je mistrz szopkarski, Krzysztof Szatkowski, autor największej szopki w Krakowie, ozdabiającej kościół parafialny na Woli Duchackiej w czas Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej >>>

Info: Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej


Aktualizacja Strategii Rozwoju Krakowa - Badanie ankietowe
(26.09.2013)

Gmina Miejska Kraków przystąpiła do prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Krakowa. Elementem tych konsultacji jest badanie ankietowe, którego celem jest poznanie opinii Mieszkańców na temat aktualnych warunków życia w mieście oraz oczekiwań co do przyszłości Krakowa.

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta Krakowa


Dyniowe Cudeńka
II Festiwal Zaklęte w Dyni

(31.08.2013)

Dynia – królowa polskich stołów, a także główna bohaterka konkursów, które organizowane będą w ramach II Festiwalu Zaklęte w Dyni, który patronatem honorowym objął Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

Czytaj więcej >>>

Info: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty


Klub Zapaśniczy Gladiator
prowadzi nabór

(31.08.2013)

Klub Zapaśniczy Gladiator prowadzi nabór dzieci (rocznik 2002 i starsze) oraz młodzieży na zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Czytaj więcej >>>

Info: Klub Zapaśniczy Gladiator


Centrum Wspierania Kobiet
uzależnionych od alkoholu

(31.08.2013)

CENTRUM WSPIERANIA KOBIET – PODNIEŚ GŁOWĘ działa na rzecz kobiet borykających się z problemem alkoholowym. Obejmuje swoją działalnością szeroki zakres – począwszy od motywacji do podjęcia leczenia, wsparcie w trakcie i po terapii po pomoc w powrocie do aktywnego życia rodzinnego, zawodowego i społecznego.

Czytaj więcej >>>

Info: Fundacja "Razem Bezpiecznie"


Półkolonie finansowane
przez Gminę Miejską Kraków

(11.07.2013)

Miło nam poinformować, że są jeszcze
wolne miejsca na zajęcia półkolonijne
finansowane przez Gminę Miejską Kraków!

Czytaj więcej na stronie kkr.krakow.pl w dziale aktualności >>>

Info: Pełnomocnik Ds. Rodziny i Polityki Społecznej, Urząd Miasta Krakowa


Park na Woli Duchackiej w Krakowie
wczoraj - dziś - jutro

(02.07.2013)

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowo ciekawym opracowaniem. Praca naukowa poświęcona parkowi na Woli Duchackiej. Rozważania stricte naukowe rozszerzone są o wspomnienia wolan. Poszczególne zagadnienia składają się na pięć części książki i dotyczą historii, stanu obecnego i ewentualnej przyszłości obszaru objętego badaniami.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


NIE MOŻESZ WYJECHAĆ W WAKACJE? WYJDŹ Z DOMU!
(14.06.2013)


Każdego roku radość perspektywy wakacyjnego wypoczynku gasi smutek powodowany brakiem możliwości wyjazdu poza Kraków, któremu często towarzyszy też brak nadziei na ciekawe i pozwalające na oddech od szkolnych rygorów oferty spędzenia tych letnich dni.

Tak wcale nie musi być. Tak nie może być zwłaszcza w nadchodzące wakacje!

Miasto Kraków finansuje wiele różnorodnych przedsięwzięć, których celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestniczenia w zajęciach, które sprawią im radość i jednocześnie wpłyną korzystnie na ich ogólny rozwój. Szerzej otwierają swoje drzwi obiekty sportowe, kulturalne, ze swoją ofertą wychodzą też na przeciw instytucje pozarządowe.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Edukacji, Urząd Miasta Krakowa


I Bieg Swoszowicki
(20.05.2013)

Bieg odbędzie się w dniu 02.06.2013 r. w godzinach: 15.00-17.15, w Krakowie, Swoszowicach. Celem biegu jest promocja południowych dzielnic Krakowa - promocja Swoszowic jako miejsca przyjaznego dla osób aktywnych sportowo.

Czytaj więcej >>>

Info: ITMBW Kraków


Czekają płatne staże!
(20.05.2013)

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczęła rekrutację w ramach projektu „Wiedza, praktyka, współpraca - klucz do sukcesu w biznesie”.

Czytaj więcej >>>

Info: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.


Święto Rodziny Krakowskiej
(15.05.2013)

Już w niedzielę 26 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian czeka moc atrakcji i dobrej zabawy.

Czytaj więcej >>>

Info: Biuro Pełnomocnika PMK ds. Rodziny i Polityki Społecznej Urząd Miasta Krakowa


Kapele Serc - Koncert charytatywny
(15.05.2013)

Koncert odbędzie się 19 maja 2013r o godz. 17:00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Jest to ogólnopolska akcja organizowana w miastach całej Polski od pięciu lat. W Krakowie odbywa się ona już po raz czwarty.

Czytaj więcej >>>

Info: MLZPiT "Krakowiak"


Święto Czyżyn
(15.05.2013)

26 maja w niezwykłej scenerii lotniczych eksponatów odbędzie się Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom. Patronat honorowy nad imprezą objął Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Czytaj więcej >>>

Info: Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta


Konkurs - Pamiętajmy o Ogrodach
(15.05.2013)

Masz piękny ogródek - zgłoś go w konkursie. Mogą w nim brać udział mieszkańcy Dzielnicy XI Podgórze Duchackie oraz placówki i instytucje działające na jej terenie. Konkurs potrwa od 15 czerwca do 31 sierpnia 2013 roku. W tym czasie Komisja Konkursowa odwiedzi Uczestników konkursu, dokona oceny zgłoszonych ogródków.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Rodzinna sobota
w ramach 12. Cracovia Maraton

(21.04.2013)

27 kwietnia, w ramach 12. Cracovia Maraton, odbędą się dwa biegi wpisujące się w kampanie „Kraków stawia na rodzinę” oraz w politykę prorodzinną miasta. Kampanie objął honorowym patronatem Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

Czytaj więcej >>>

Info: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej


Zajęcia integracyjno rehabilitacyjne na basenie
(21.04.2013)

Rada Dzielnicy XI ogłasza nabór na zajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie w Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, ul. Wysłouchów 34 a.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


16. krakowskie Pola Nadziei – radość pomagania
(02.04.2013)

W tym roku Pola Nadziei w Krakowie zakwitną już po raz szesnasty i akcja będzie się odbywała się pod hasłem „Pola Nadziei - radość pomagania”. Od 17 marca do 26 maja 2013 r. organizowane będą kwesty, akcje edukacyjne, konkursy i koncerty. Działania te mają na celu przybliżenie społeczeństwu idei opieki hospicyjnej i zachęcenie do jej wspierania.

Czytaj więcej >>>

Info: Hospicjum im. św. Łazarza


KONKURS FOTOGRAFICZNY
"RODZINA W OBIEKTYWIE.
 NIE TYLKO OD ŚWIĘTA"

(02.04.2013)

Lubisz robić zdjęcia? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Nie tylko od święta”

Czytaj więcej >>>

Info: Pełnomocnik PMK ds. Rodziny i Polityki Społecznej


Wyjazd dla osób niepełnosprawnych
(25.03.2013)

Rada Dzielnicy XI ogłasza nabór na wyjazd dla osób niepełnosprawnych (i ich opiekunów) z programem usprawniającym i integracją w ramach zapobiegania wykluczeniu społecznemu – dla dorosłych. Z wyjazdu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne z dysfunkcją narządu ruchu kończyn dolnych.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Nagroda w Dziedzinie Kultury
(04.03.2013)

Zarząd Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, chcąc promować osoby i instytucje działające na rzecz kultury w naszej Dzielnicy, ufundował Honorowe Nagrody w dziedzinie kultury. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K .I. Gałczyńskiego w Krakowie

Czytaj więcej >>>

Info: MDK im.K.I.Gałczyńskiego


BEZPŁATNE WARSZTATY
dla osób opiekujących się bliskimi w domu

(04.03.2013)

Fundacja TZMO SA „Razem zmieniamy świat” wraz z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym  organizuje szkolenie dla osób, które samodzielnie opiekują się bliskimi chorymi.

Czytaj więcej >>>

Info: Fundacja TZMO "Razem zmieniamy świat"


Basen dla seniorów
(18.02.2013)

Od 24 lutego 2013 roku rusza ponownie „basen dla seniorów” w Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy” ul. Wysłouchów 34 a.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


MARR szuka firm i specjalistów do projektu .Od 3.500 do 5.000 złotych miesięcznie
(19.01.2013)

Ostatnia szansa na płatny staż lub zatrudnienie - w lutym zakończy się rekrutacja firm, pracowników i jednostek naukowych do projektu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego: Wiedza, praktyka, kadry - klucz do sukcesu.

Czytaj więcej >>>

Info: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego

Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2008 - 2015