KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności - wybierz rok

Spacerownik - Dzielnica XI.
(28.12.2015)

Zapraszamy do lektury „Spacerownika” i odkrywania dla siebie przy jego pomocy miejsc dotąd nieznanych. Jesteśmy przekonani, że i mieszkańcy Podgórza Duchackiego znajdą w tej publikacji informacje, ciekawostki, o których nie wiedzieli, a które pozwolą im spojrzeć innym okiem na otoczenie, poczuć dumę z tego, że mieszkają właśnie na terenie Dzielnicy XI

Czytaj więcej >>>

Info: Radni i Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XI

 


Od 1 stycznia 2016r. zmiana właściwości w zakresie VAT.
(28.12.2015)

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze informuje, że z dniem 01 stycznia 2016 r. nastąpi zmiana przepisów w sprawie ustalania właściwości miejscowej organów podatkowych (ustawa z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015r. poz. 1649).

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze

 


Zaproszenie dla mieszkańców Dzielnicy XI
(10.12.2015)

 

Info: Sekretariat Biura Planowania Przestrzennego

 


47. Zaproszenie do „PSALM-u”
(22.10.2015)

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 47-my, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 25 października 2015 r. odbędzie się spotkanie z p. prof. Wojciechem Narębskim (ur. 1925), autorem książek, świadkiem historii, więźniem „Łukiszek” i sowieckich łagrów, żołnierzem Drugiego Korpusu Armii Andersa (w 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii), jednym z ostatnich żyjących uczestników bitwy pod Monte Cassino w 1944 r.), towarzyszem broni słynnego niedźwiedzia „Wojtka”, szeregowca, nosiciela pocisków do dział polskiej Armii podczas walk we Włoszech.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny

  


Nagrody Edukacyjne im. J. B. Schererównej 2015.
(14.10.2015)

W dniu 12 października 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I.Gałczyńskiego zostały po raz pierwszy wręczone Nagrody Edukacyjne im. J. B. Schererównej dla wyróżniających nauczycieli Podgórza Duchackiego.

Czytaj więcej >>>

Info: MDK im. K.I.Gałczyńskiego

 


Zaproszenie na Dzielnicowe Święto Edukacji.
(5.10.2015)

Info: Rada Dzielnicy XI

 


Targi Pracy „Świadomie do celu – edycja IV”.
(5.10.2015)

Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy „Świadomie do celu – edycja IV”, które odbędą się 14 października 2015 r. (środa) w godz. 10 - 14 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Czytaj więcej >>>

Info: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

 


Październikowe Velo-wycieczki.
(5.10.2015)

Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się pięknej jesiennej pogody, a chcą nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na kolejne Velo-wycieczki rowerowe!

Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Gospodarki Komunalnej - Urząd Miasta Krakowa

 


Październikowe Velo-przejażdżki z przewodnikiem.
(5.10.2015)

Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się pięknej jesiennej pogody i chcą lepiej poznać Kraków, jego wspaniałą historię i najgłębiej skrywane tajemnice podczas rekreacyjnych przejażdżek rowerowych z przewodnikiem.

Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Gospodarki Komunalnej - Urząd Miasta Krakowa

 


Kluby Rodziców.
(24.09.2015)

Od września Urząd Miasta Krakowa uruchamia projekt pn. „Kluby Rodziców”, którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo. Chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, miejsce w którym będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin.

Czytaj więcej >>>

Info: Biuro Pełnomocnika PMK ds. Rodziny Urząd Miasta Krakowa

 


Zaproszenie mieszkańców na spotkanie w sprawie zmiany organizacji ruchu
(10.09.2015)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie proponowana przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic Mochnackiego, Szkolnej, Poprzecznej, Skowroniej, Łabędziej i Szczęśliwej.

Spotkanie ma na celu wypracowanie stanowiska w powyższej sprawie zgodnego z oczekiwaniami większości mieszkańców.

Zebranie odbędzie się w dniu 17 września o godz. 18.00 w budynku Gimnazjum nr 27 przy ul. Malborskiej 98


Info: Rada Dzielnicy XI


Rada Dzielnicy XI ogłasza pierwszą edycję Nagrody Edukacyjnej dla nauczycieli
(10.09.2015)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego ogłasza pierwszą edycję Nagrody Edukacyjnej im. Józefy Bronisławy Schererównej dla nauczycieli i wychowawców placówek oświatowo-wychowawczych Podgórza Duchackiego

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Oświadczenie
(28.08.2015)

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców kategorycznie stwierdzam, że Rada i Zarząd Dzielnicy XI "Podgórze Duchackie" nie występowały, nie wnioskowały o zmianę organizacji ruchu w rejonie ulic Mochnackiego, Poprzecznej, Skowroniej, Szkolnej i Łabędziej.

Opracowanego przez ZIKiT projektu zmiany organizacji ruchu w tej części osiedla Wola Duchacka nie należy traktować jako stanowiska Rady Dzielnicy XI w tej sprawie. Projekt ten został przesłany przez jednostkę miejską do Rady Dzielnicy w celu uzyskania opinii.

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie podejmie stosowną uchwałę po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu konsultacji społecznych z zainteresowanymi mieszkańcami. Wkrótce zorganizuję spotkanie, podczas którego każdy z Państwa będzie mógł wyrazić swoje zdanie, zaprezentować swój punkt widzenia i przedstawić własną propozycję rozwiązań.

Mam nadzieję, że podczas zebrania uda się wypracować stanowisko zgodne z oczekiwaniami większości mieszkańców tej części Woli Duchackiej, które później będę rekomendować do przyjęcia Radzie Dzielnicy. O miejscu i dacie spotkania będę Państwa informować w późniejszym terminie.

Przewodniczący Rady i Zarządu
Dzielnicy XI Podgórze Duchackie
Krzysztof Sułowski


Info: Rada Dzielnicy XI


Wrześniowe Velo-przejażdżki z przewodnikiem
(28.08.2015)

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Kraków, jego wspaniałą historię i najgłębiej skrywane tajemnice podczas rekreacyjnych przejażdżek rowerowych z przewodnikiem.

Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Gospodarki Komunalnej - Urząd Miasta Krakowa


Wrześniowe Velo-wycieczki
(28.08.2015)

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na kolejne Velo-wycieczki rowerowe!

Czytaj więcej >>>

Info: Wydział Gospodarki Komunalnej - Urząd Miasta Krakowa


Konkurs - Ogrody Podgórza Duchackiego
(28.08.2015)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego ogłaszają konkurs, w któtym mogą brać udział wszyscy, dla których ważny jest wygląd naszej dzielnicy i najbliższego otoczenia.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Bezpłatne warsztaty carvingowe w ramach IV Festiwalu Zaklęte w Dyni
(24.08.2015)

W ramach IV Festiwalu Zaklęte w Dyni który już 13 września w Nowej Hucie Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta organizują warsztaty fantazyjnego wycinania w owocach i warzywach oraz tworzenia dekoracji, które wprawiają w zachwyt nawet najbardziej wymagających gości.

Czytaj więcej >>>

Info: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty


Wakacyjne zmiany w godzinach otwarcia biura Dzielnicy i dyżurach Członków Zarządu
(31.07.2015)

Biuro Dzielnicy
W dniach od 1 do 15 sierpnia 2015 r. biuro Rady będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00 – 15.00
W dniu 17 sierpnia 2015 r. biuro Rady będzie nieczynne

Dyżury Członków Zarządu
W dniach od 1 do 15 sierpnia 2015 r. odwołane dyżury p. Krzysztofa Sułowskiego, p. Janusza Kostrza, p. Jarosława Kajdańskiego


Info: Rada Dzielnicy XI


Projekty wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego
(31.07.2015)

Projekty które zostały wybrane do realizacji: "Siłownia na wolnym powietrzu", "Lubimy czytać" i "Zielony skwer"

 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Farby do zamalowywania graffiti
(16.07.2015)

Informujemy, że Straż Miejska Miasta Krakowa posiada farby do zamalowywania graffiti. Po farby można się zgłaszać do Oddziały IV Straży Miejskiej przy ul. Cechowej 19.

 

Info: Straż Miejska Miasta Krakowa


Letnia Przygoda z Zapasami Stylu Wolnego
(10.07.2015)

W okresie lipiec-sierpień Klub Zapaśniczy Gladiator Kraków będzie prowadził nieodpłatne zajęcia: Letnia Przygoda z Zapasami Stylu Wolnego ; w ramach akcji letniej: Gladiator Latem dla Miasta Krakowa.

Czytaj więcej >>>

Info: Uczniowski Klub Zapaśniczy Gladiator


Rodzinne pływanie
(10.07.2015)

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.
 

Czytaj więcej >>>

Info: Biuro Pełnomocnika PMK ds. Rodziny


Otwarty nabór członków komisji wyborczej
(16.06.2015)

Rada Dzielnicy XI ogłasza otwarty nabór członków do komisji wyborczej. Zgłoszenia można dokonać do dnia 18 czerwca 2015 r. do godz. 15.00
 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Lista projektów, które będą poddane pod głosowanie
(16.06.2015)

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami losowania numerów projektów, które będą poddane pod głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Przypominamy, że głosowanie rozpoczyna się już 20 czerwca i trwać będzie do 28 czerwca.
 

Czytaj więcej >>>

Info: Przewodniczący Zespołu ds. budżetu obywatelskiego


Wyniki weryfikacji wniosków w ramach budżetu obywatelskiego dla Dzielnicy XI
(09.06.2015)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie informuje o wynikach weryfikacji wniosków w ramach budżetu obywatelskiego dla Dzielnicy XI.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Wykaz punktów głosowań w ramach budżetu obywatelskiego
(05.06.2015)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie zaprasza na głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Wyjazd dla osób niepełnosprawnych
(2.06.2015)

Rada Dzielnicy XI ogłasza nabór na wyjazd dla osób niepełnosprawnych (i ich opiekunów) z programem usprawniającym i integracją w ramach zapobiegania wykluczeniu społecznemu – dla dorosłych. Termin: 16 lipca - 30 lipca 2015 r. oraz 31 lipca – 14 sierpnia 2015 r. Miejsce: Zembrzyce.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Czytaj więcej >>>

Info: Kierownik Obiektów Sportowych OSR "KN"


Rodzinne świętowanie!
(18.05.2015)

Już w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz czwarty czekają atrakcje i dobra zabawa.

Czytaj więcej >>>

Info: Biuro Pełnomocnika PMK ds. Rodziny


Zapraszamy seniorów na basen

Od dnia 10.05.2015r. w ramach środków finansowych Rady Dzielnicy XI zapraszamy* Seniorów na pływanie rekreacyjne w każdą niedzielę w godzinach:
09.00-10.00
10.00-11.00

* Wejścia tylko dla osób zamieszkałych na terenie Dzielnicy XI, po okazaniu legitymacji i dowodu

Info: Rada Dzielnicy XI


Konkurs na logo
(11.05.2015)

Serdecznie zapraszamy uczniów krakowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie na logo projektu „Strażnicy Pamięci” będącego częścią programu „Edukacja Patriotyczna dla Szkół Krakowa.” Celem konkursu jest wyłonienie projektu znaku graficznego, który posłuży Organizatorom do celów identyfikacyjnych, promocyjnych i reprezentacyjnych.

Czytaj więcej >>>

Info: Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana


Wystawa ilustrująca historię Podgórza Duchackiego


w związku z przygotowaniami do wystawy ilustrującej historię Podgórza Duchackiego poszukujemy zdjęć archiwalnych ukazujących Stary Kurdwanów. Osoby, które mają w swoich zbiorach takie zdjęcia prosimy o kontakt z Młodzieżowym Domem Kultury im. K.I.Gałczyńskiego:
mail: sekretariat@mdk.internetdsl.pl , tel.607979453

Dziękujemy!

Info: Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego


XI Przegląd Twórczości
Patriotycznej Młodzieży
Województwa Małopolskiego

(25.04.2015)

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w XI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

Czytaj więcej >>>

Info: Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana


Pit w Krakowie
(25.04.2015)

Płać podatki w Krakowie i zobacz, co możesz zyskać.

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Miasta Krakowa


Zajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie
(07.04.2015)

Rada Dzielnicy XI ogłasza nabór na zajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Termin składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego
(19.03.2015)

Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie na realizację dzielnicowego Budżetu Obywatelskiego w latach 2015 i 2016 przeznaczyła łączną kwotę w wysokości 200.000 zł.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Wykład pt. "23 stycznia 1945 r. ostatni dzień bitwy o Kraków"
(12.03.2015)

Zapraszamy do Fabryki Emalia Oskara Schindlera na wykład pt. "23 stycznia 1945 r. ostatni dzień bitwy o Kraków". 13 marca 2015 (piątek), godz. 17.00
 

Czytaj więcej >>>

Info: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Fabryka Emalia Oskara Schindlera


Terminy spotkań z mieszkańcami w ramach budżetu obywatelskiego
(28.02.2015)

Zapraszamy do udziału w spotkaniach

 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


PIT-a ślij z centrum handlowego
(07.03.2015)

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. W weekend 13-15 marca 2015 roku możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. Pracownicy małopolskiej administracji podatkowej będą czekać na Ciebie w czterech galeriach handlowych w naszym regionie. Pomogą Ci wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do Twojego urzędu skarbowego.
 

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze


Konkurs plastyczny "JesteśMY Rodziną”
(07.03.2015)

Dokumentujesz historię swojej rodziny? Tworzysz jej drzewo genealogiczne? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie plastycznym „JesteśMy Rodziną”
 

Czytaj więcej >>>

Info: Pełnomocnik PMK ds. Rodziny - Urząd Miasta Krakowa


Flash mob Obywatelski
(28.02.2015)

Chcesz zaskoczyć siebie i innych? Zrobić coś wyjątkowego? Stworzyć niesamowite widowisko? Dobrze się bawić?

Zapraszamy do udziału we Flash mobie obywatelskim!

 

Czytaj więcej >>>

Info: Zespół ds. budżetu obywatelskiego w Krakowie


Nagroda w Dziedzinie Kultury
(28.02.2015)

Zarząd Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, chcąc promować osoby i instytucje działające na rzecz kultury w naszej Dzielnicy, ufundował Honorowe Nagrody w dziedzinie kultury. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K .I. Gałczyńskiego w Krakowie

Czytaj więcej >>>

Info: MDK im.K.I.Gałczyńskiego


Budżet Obywatelski 2015-2016
(28.02.2015)

Już po raz trzeci podejmiemy decyzję, na co wydamy nasze pieniądze z budżetu miasta. Budżet obywatelski to forma konsultacji społecznych umożliwiająca mieszkańcom i mieszkankom Krakowa współdecydowanie o tym, na co należy wydać pieniądze z budżetu miasta.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Dodatkowe terminy szkolenia w US Kraków - Podgórze
(15.02.2015)

W imieniu Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze zapraszamy na bezpłatne szkolenia:

„Rejestracja działalności gospodarczej przez Internet na platformie CEIDG (z wykorzystaniem Profilu Zaufanego ePUAP oraz PUE ZUS)”

oraz

"Składanie deklaracji drogą elektroniczną e-DEKLARACJE, PORTAL PODATKOWY"

 

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze


Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi
(14.02.2015)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oferuje wsparcie dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci.

Czytaj więcej >>>

Info: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie


Jasełka nowopiaszczańskie 2015 - film muzyczny
(5.02.2015)

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia i wysłuchania krótkiego (40 minutowego), znakomitego koncertu nietypowych współczesnych pastorałek polskich, rzadko wykonywanych.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Konsultacje projektu regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa
(5.02.2015)

Zapraszamy do zapoznania się z projektem uchwały Komisji Dialogu Obywatelskiego Rady Miasta Krakowa w sprawie regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa.

Czytaj więcej >>>

Info: Komisja Dialogu Obywatelskiego Rady Miasta Krakowa


Większa i bardziej dostępna ulga na dzieci
(30.01.2015)

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze przypomina, że z początkiem 2015 roku weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT). Podwyższone o 20 proc. zostaną także ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko. Zmiany mają dotyczyć ponad miliona polskich rodzin, w których wychowuje się około dwóch milionów dzieci.

Czytaj więcej >>>

Info: Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze


Zbiórka bożonarodzeniowych choinek
(19.01.2015)

Już od 19 stycznia w różnych punktach Krakowa odbędzie się zbiórka bożonarodzeniowych choinek, które mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddawać w terminach według harmonogramu.

Czytaj więcej >>>

Info: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie
Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2008 - 2015