KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności - wybierz rok

Creative Christmas Kraków 2012
(21.11.2012)

Creative Christmas Kraków 2012 to kreatywny weekend podczas, którego odbędą się warsztaty z różnych technik rękodzieła artystycznego oraz targi ze stoiskami artystów.

Czytaj więcej >>>

Info: Katarzyna Nowak


Pomóż walczyć z nielegalnym graffiti
(14.11.2012)

Kraków walczy z nielegalnym graffiti, a Ty możesz w tym pomóc. Od stycznia do końca października tego roku na terenie naszego miasta ujawniono 1779 takich aktów wandalizmu. Ujęto 58 sprawców, a 749 pseudograffiti zniknęło z przestrzeni publicznej. W walce z tym zjawiskiem konieczna jest ścisła współpraca służb miejskich z mieszkańcami.

Czytaj więcej >>>

Info: Referat Promocji i Koordynacji Działań Promocyjnych Miasta Krakowa


17 listopada zmienią się trasy
linii tramwajowych i autobusowych

(14.11.2012)

17 listopada zmieni się układ linii tramwajowych i autobusowych. Jednocześnie uruchomione zostanie nowe torowisko łączące ul. Brożka z Ruczajem. Wszyscy pasażerowie mogą już sprawdzić rozkłady jazdy, które zaczną obowiązywać od 17 listopada.

Czytaj więcej >>>

Info: MPK Kraków


CZAD - nie lekceważ zagrożenia!
(8.11.2012)

Od stycznia do kwietnia 2012 r. w Krakowie blisko 90 osób zatruło się tlenkiem węgla, a 8 zmarło na skutek zaczadzenia. W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, w którym wzrasta ryzyko wystąpienia tego typu wypadków, straż pożarna apeluje o nielekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej >>>

Info: Referat Promocji i Koordynacji Działań Promocyjnych Miasta Krakowa


VI edycja konkursu
architektonicznego
„Kraków bez barier” - 2012

(29.10.2012)

Do 31 października 2012 roku do konkursu można zgłaszać obiekty i przestrzenie, które są dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników. Obiekty architektoniczne nagradzane są w czterech kategoriach: obiekty użyteczności publicznej, obiekty mieszkalne i obiekty zabytkowe oraz elementy przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej >>>

Info: Referat Problematyki Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Krakowa


Rola prasy lokalnej w budowaniu Małych Wspólnot Krakowa
(10.10.2012)

Dnia 12 października 2012r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się Konferencja naukowa „Rola prasy lokalnej w budowaniu Małych Wspólnot Krakowa na przykładzie prasy dzielnicowej i parafialnej”. Konferencji będzie towarzyszyć wystawa prasy dzielnic Krakowa i wybranych parafii krakowskich.

Czytaj więcej >>>

Info: Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego


Żonkilowy Marsz Nadziei
(03.10.2012)

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” ZAPRASZA dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów na ŻONKILOWY MARSZ NADZIEI 4 października 2012r. godz. 14.30 spod Barbakanu

Czytaj więcej >>>

Info: TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza”


Finał konkursu graffiti “Ósemka w sprayu”
(14.09.2012)

Rada Dzielnicy VIII Dębniki zaprasz na finał konkursu "Ósemka w sprayu". Celem konkursu jest walka z nielegalnym graffiti, zwrócenie uwagi młodzieży na problem niszczenia mienia, pokazanie piękna przyrody oraz wspieranie młodych talentów. Finał konkursu odbędzie się 22 września 2012r o godz. 11.00 na terenie osiedla przy ul. Jana Kantego Przyzby.
Przyjdź i zobacz jak legalnie pomalować powierzchnię i zadbać o estetykę przestrzeni miejskiej

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy VIII


Zaproszenie do projektu „Pora na aktywność”
(06.08.2012)

Jeśli jesteś mieszkańcem Krakowa, masz 15−65 lat, czyli jesteś w wieku aktywności zawodowej, i masz problemy, z którymi sobie sam nie radzisz albo po prostu chcesz coś zmienić w swoim życiu na lepsze, to projekt Pora na aktywność jest właśnie dla Ciebie!

Czytaj więcej >>>

Info: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie


V Jubileuszowe Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych
(14.06.2012)

Już po raz piąty Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych – Made in Podgórze. Jak za dawnych lat na dwa wyjątkowe dni odżyje nasz Rynek. Impreza nawiązuje bowiem do przemysłowo-rzemieślniczych korzeni Podgórza, będących niegdyś źródłem sukcesu i dumy mieszkańców Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza – „perły w pierścieniu gmin otaczających Kraków”.

Czytaj więcej >>>

Info: Stowarzyszenie PODGORZE.PL


Uwaga!!! Wpisy dzieci do paszportów tracą ważność
(04.06.2012)

UWAGA RODZICE!!!!        UWAGA RODZICE!!!

WPISY DZIECI

DO PASZPORTÓW

TRACĄ WAŻNOŚĆ

26 czerwca 2012 roku

Czytaj więcej >>>

Info: Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego


Poradnictwo i terapia w projekcie MOPS pt. „Pora na aktywność”
(23.05.2012)

Uczestnicy projektu „Pora na aktywność”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie mogą korzystać z poradnictwa i terapii. Ośrodki oferują profesjonalną pomoc dla osób i rodzin, wykazujących potrzebę wsparcia w przezwyciężaniu problemów i trudności życiowych.

Czytaj więcej >>>

Info: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie


Informacja Prezydenta Miasta Krakowa
(23.05.2012)

Od dnia 1 czerwca 2012r. przez okres 30 dni wyłożona zostanie do konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków propozycja zmian Dzielnic Miasta Krakowa, stanowiąca załącznik do uchwały XXXIX/514/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 marca 2012r.

 

Czytaj więcej >>>

Info: Prezydent Miasta Krakowa


Święto Rodziny
(17.05.2012)

Już w niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny krakowskie do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do wieczora, a każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie – zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi.

Czytaj więcej >>>

Info: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej


Konkurs Fotograficzny
"Rodzina w obiektywie – niech się święci"

(27.04.2012)

Masz 12–25 lat, mieszkasz w Krakowie, amatorsko zajmujesz się fotografią? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie – niech się święci”, organizowanym przez Miasto Kraków i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Czytaj więcej >>>

Info: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej


Dzień Otwarty Biura Paszportowego
(12.04.2012)

Biuro Paszportowe w Krakowie, ul. Przy Rondzie 6 zaprasza w sobotę 14.04.2012 w godzinach od 9.00 do 14.00 na Dzień Otwarty.

Czytaj więcej >>>

Info: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie


Dlaczego warto płacić podatki w Krakowie?
(22.03.2012)

Żyjesz lub pracujesz w Krakowie, ale z podatku rozliczasz się w innym mieście? Warto to zmienić, bo płacąc podatek tam, gdzie mieszkasz inwestujesz w siebie – w poprawę komfortu życia.

Czytaj więcej >>>

Info: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa


Konkurs graffiti “Ósemka w sprayu”
(09.03.2012)

Rada Dzielnicy VIII Dębniki zaprasza do uczestnictwa w konkursie "Ósemka w sprayu". Celem konkursu jest walka z nielegalnym graffiti, zwrócenie uwagi młodzieży na problem niszczenia mienia, pokazanie piękna przyrody oraz wspieranie młodych talentów.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy VIII


Nagroda w Dziedzinie Kultury
(08.03.2012)

Zarząd Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, chcąc promować osoby i instytucje działające na rzecz kultury w naszej Dzielnicy, ufundował Honorowe Nagrody w dziedzinie kultury. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K .I. Gałczyńskiego w Krakowie

Czytaj więcej >>>

Info: MDK im.K.I.Gałczyńskiego


Zajęcia integracyjno rehabilitacyjne na basenie
(16.02.2012)

Informujemy, że w bieżącym roku kontynuowane będą zajęcia integracyjno-rehabilitacyjne na basenie. Wnioski zawierające imię, nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy wraz z aktualnymi dokumentami należy składać w siedzibie Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Podgórze bez barier - informator
(03.02.2012)

Krakowskie Forum Organizacji Społecznych w ramach projektu „Dzielnicowe Centrum Kompetencyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Podgórzu”, opracowało informator o dostępności obiektów użyteczności publicznej Krakowa – Podgórza dla osób niepełnosprawnych „Podgórze bez barier”.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Ferie na basenie
(03.02.2012)

Informujemy, że w okresie ferii zimowych odbywać się będą bezpłatne zajęcia na basenie dla dzieci i młodzieży z terenu Dzielnicy XI). Zajęcia będą prowadzone w ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy” ul. Wysłouchów 34a w dniach od 13 do 24 lutego 2012 roku.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Płać podatki w Krakowie
(03.02.2012)

Kraków to miejsce magiczne. Jego piękno, urok i czar znane są na całym świecie. Kraków to urocze zakątki, liczne zabytki i unikatowe w skali światowej centrum. Dlatego, jeśli Kraków stał się częścią Twojego życia, a wciąż nie jesteś w nim zameldowany, płać w nim podatki! 

Czytaj więcej >>>

Info: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa


Pora na aktywność
(03.02.2012)

Informujemy, że projekt systemowy „Pora na aktywność”, realizowany przez MOPS w Krakowie, został wyróżniony w konkursie pt. Kopalnia PO(KL)mysłów, który organizował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 Udział w projekcie jest bezpłatny, pomagamy mieszkańcom Krakowa, w tym mieszkańcom Dzielnicy XI, którzy są w wieku aktywności zawodowej i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej >>>

Info: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie


Basen dla seniorów
(30.01.2012)

Informujemy, że od 26 lutego 2012 roku rusza ponownie „basen dla seniorów” w Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym ”Kurdwanów Nowy” ul. Wysłouchów 34a.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Turnus dla niepełnosprawnych
(30.01.2012)

Informujemy, że w terminie od 29 lipca do 12 sierpnia 2012 roku w Zembrzycach organizowany jest turnus dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Czytaj więcej >>>

Info: Rada Dzielnicy XI


Podaruj choince drugie życie
(17.01.2012)

Krótki żywot choinek świątecznych można jednak przedłużyć przyłączając się do akcji „Podaruj choince drugie życie”.

Akcję organizuje Fundacja Aeris Futuro wspólnie z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz Szkółką drzew i krzewów MARKUS

Jeżeli zgadzasz się z naszą ideą nie zostawiaj tej informacji wyłącznie dla siebie. Im więcej choinek zbierzemy tym więcej drzewek posadzimy!

Czytaj więcej >>>

Info: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Nawigacja

Dzielnica XI m. Krakowa '2008 - 2015